Islamski duchowny: gwałt w małżeństwie to nie przestępstwo

| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Według muzułmańskiego duchownego z Wielkiej Brytanii, gwałt popełniony w małżeństwie, nie powinien być uważany za przestępstwo.

W Anglii, gwałt w małżeństwie jest przestępstwem od 1991 roku, jednak na łamach magazynu The Independent napisano: „Szejk Abu Sayeed Maulana, przewodniczący Rady Szariatu w Wielkiej Brytanii, powiedział, że mężczyźni, którzy zgwałcili swoje żony nie powinny być ścigani, ponieważ seks jest integralną częścią małżeństwa. Szejk jest również zdania, iż wiele kobiet, które podają się za ofiary gwałtu, zwyczajnie kłamią”.


Ofiara gwałtuPonadto w artykule znajdują się wypowiedzi paru wyższych oficerów policji, którzy twierdzą, że podejście Sayeeda utrudnia policji pracę w przekonaniu kobiet do informowania o gwałcie oraz komentarze, które Sayeed zamieścił na blogu Samosa.

Autorka bloga, Chaminda Jayanetti, pyta Sayeeda, czy uważa on, że „sex bez zgody żony jest gwałtem?”. Sayeed odpowiada: „Nie. Oczywistym jest, że nie może być mowy o gwałcie w małżeństwie. Może o agresji lub o gorszącej aktywności”.

Dalej w artykule można przeczytać: „Sayeed oświadczył, że to nieislamskie, aby klasyfikować seks bez zgody żony jako gwałt i ścigać mężów jak przestępców”. Dodał również, że: „gdyby dokładnie podążać za tym, czego wymaga kultura Zachodu, to religia islamska musiałaby pójść na ugodę ze świeckimi i nieislamskimi wartościami”.

Jego zdaniem: „To nie jest agresja, to nie jest atak, to nie jest jakiś zamach na czyjeś indywidualne prawo. Ponieważ, jeśli ktoś zawiera małżeństwo, to rozumie, że stosunek seksualny jest częścią małżeństwa, więc nie może być przeciwny stosunkom seksualnym w małżeństwie. Oczywiście, stosunek bez zgody żony nie jest czymś dobrym, ani pożądanym. Jednakże, mężczyzna, który się tego dopuści może być szybko zdyscyplinowany oraz upomniany”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Błędne zachodnie wartości

Jednak sprawca nie powinien być ścigany za gwałt, mówi Sayeed. Karanie za gwałt w małżeństwie jest spowodowane błędnymi zachodnimi wartościami, stwierdził. „Dlaczego to się dzieje w tym społeczeństwie? Dlatego, że mają tę tak zwaną ideę równości i równouprawnienia. I nadużywają tych praw w każdym aspekcie ludzkiego życia. Właśnie dlatego. Jest to jeden rodzaj agresji wykorzystany przeciw drugiemu, większa agresja przeciwko mniejszej”.
Sayeed przybyły do Wielkiej Brytanii z Bangladeszu w 1977 roku, pięć lat przed powstaniem Islamskiej Rady Szariatu.

Równocześnie artykuł w The Independent cytuje Inayata Bunglawala, przewodniczącego Muslims4UK (Muzułmanie Dla Wielkiej Brytanii), który uznał, że: „Komentarze Szejka Sayeeda są żałośnie błędne i całkowicie nieodpowiednie. Gwałt – czy to w małżeństwie, czy poza nim – jest obrzydliwym aktem i jest wyraźnie sprzeczny z prawem”.(jk)

Tłumaczenie gk
http://www.digitaljournal.com/article/298930

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook