Islamscy terroryści zagrażają siedzibie Dalajlamy

Ulica w Dharmasali
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja indyjskiego stanu Himachal Pradesh, miejsca pobytu na uchodźctwie tysięcy Tybetańczyków, w tym Dalajlamy i rządu emigracyjnego Tybetu, została powiadomiona o planowanych atakach terrorystycznych na buddystów.

Indyjskie służby antyterrorystyczne powiadomiły policję stanową o zamachach planowanych przez zbrojną organizację islamską Indyjscy Mudżahedini. Plany zamachów zostały najprawdopodobniej ujawnione przez członka tej organizacji po rozbiciu jednej z jej grup w Hubli, w wyniku akcji służb antyterrorystycznych po zamachach bombowych w Bodhgaja.

Przypomnijmy, że wczesnym rankiem 7 lipca w Bodhgaja, miejscu oświecenia Buddy,  eksplodowało 10 ładunków wybuchowych – m.in. w świątyni Mahabodhi oraz w klasztorze Gjalła Karmapy.

Ulica w Dharmasali
Ulica w Dharmasali

Leżące w stanie Himachal Pradesh miasto Dharamsala to miejsce pobytu na uchodźctwie duchowego przywódcy Tybetańczyków i laureata pokojowej nagrody Nobla XIV Dalajlamy. Siedzibę ma tutaj również tybetański rząd na uchodźctwie. Stan Himachal Pradesh jest obecnie domem dla kilkunastu skupisk ludności tybetańskiej oraz wielu klasztorów buddyjskich.

Stanowe służby bezpieczeństwa poprosiły indyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych o podjęcie dodatkowych kroków dla zapewnienia bezpieczeństwa Dalajlamie, m.in. o zainstalowanie w jego rezydencji wykrywaczy ładunków wybuchowych.

Po zamachach w Bodhgaja tybetański parlament na uchodźctwie wystosował pisma do premiera Indii oraz premiera stanu Bihar i Himachal Pradesh z prośbą o „podwyższenie poziomu ochrony”, by zapewnić bezpieczeństwo Dalajlamie.  Parlamentarzyści zawiadomili też władze stanowe i centralne o potrzebie zapewnienia większego bezpieczeństwa w buddyjskich miejscach kultu, a także wezwali głowy wszystkich większych szkół buddyzmu oraz ich klasztory do baczniejszego przyjrzenia się kwestiom bezpieczeństwa.

 Tłumaczenie: Rol

Źródło: http://www.phayul.com/news/article.aspx?id=33766&t=0

————————–

Od redakcji: Warto w tym kontekście przytoczyć jedną z wypowiedzi Dalajlamy na temat islamu. Wygłosił ją w 2010 roku, kiedy otrzymał doktorat honoris causa od założonego przez muzułmanów uniwersytetu Jamia Millia Islamia w New Delhi: Bronię islamu od 11 września [2001]. Nie powinniśmy obwiniać religii z powodu kilku ludzi, którzy zabłądzili. Islam jest jedną z ważnych religii naszej planety i nadzieją dla milionów ludzi.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze