Islamscy bandyci chcą atakować pielgrzymów w Indiach

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

Terroryści z organizacji „Muzułmański Ruch Studencki w Indiach” (Student’s Islamic Movement of India [SIMI]) zamierzali zaatakować pociąg z Delhi do Bodhgaja, popularny wśród buddyjskich turystów.

Mnisi buddyjscy modlą się o pokój w Bodhgaya, w dzień po islamskim zamachu w lipcu tego roku
Mnisi buddyjscy modlą się o pokój w Bodhgaya, w dzień po islamskim zamachu w lipcu tego roku

Dyrektor generalny policji indyjskiej ds. wywiadu, Mukesh Gupta, powiedział, że „podczas przesłuchania szef organizacji w regionie Chattisgarh, Umera Siddiqui i jego współpracownicy przyznali, że planowali atak na pociąg relacji Delhi – Bodhgaja, którym podróżują głównie turyści ze Sri Lanki, Japonii i innych krajów buddyjskich”.

Gupta dodał, że dżihadyści „ujawnili również plany ataków na miejsca kultu, takie jak meczet szyicki w Lucknow i świątynię buddyjską w Siripur”.

Siddigui, podejrzewany o odpowiedzialność za ataki 7 lipca w kompleksie świątyń w Bodhgaja – miejscu oświecenia Buddy – jest jednym z 13 domniemanych członków SIMI, którzy zostali aresztowani w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Policja skonfiskowała u aresztowanych dokumenty i materiały wideo o antyindyjskim charakterze. Były one podobne do tekstów propagandowych wykorzystywanych przez grupy terrorystyczne w Pakistanie.

Gupta powiedział, że „biorąc pod uwagę bezwzględny sposób, w jaki funkcjonują bojówkarze  SIMI, można ich porównać do terrorystów z Laskhar-e-Tayyaba, Jaishh-e Mohammed i indyjskich mudżahedinów”. Dodał również, że „terroryści z SIMI planowali zbiec za granicę, aby po zbudowaniu sieci w Indiach prowadzić stamtąd dalsze działania. Znaleziono przy nich podania o wizy pakistańskie”.

Tłumaczenie: JK
Źródło: www.abna.ir

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook