Islamista skazany za nakłanianie do nienawiści

Fouad Belkacem
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

4 maja belgijski sąd skazał na 2 lata więzienia Fouada Belkacema, rzecznika radykalnej organizacji islamskiej Sharia4Belgium, za „nakłanianie do nienawiści wobec nie-muzułmanów”.

Fouad Belkacem

Sąd poprawczy w Antwerpii skazał go już w lutym, ale oskarżony zażądał ponownej rozprawy, po której również dostał 2 lata więzienia, z czego rok w zawieszeniu.

30-letni Fouad Belkacem zasłynął w Belgii ze swojej działalności na rzecz wprowadzenia w Belgii prawa szariatu. Propagował on postawę homofobii i próbował organizować demonstracje przeciwko belgijskiemu prawu zakazującemu kobietom całkowitego zasłaniania twarzy na ulicy. Nawoływał do agresji wobec homoseksualistów i zwiastował rychły upadek demokracji.

W czasie konferencji prasowej w maju 2010 nawoływał muzułmanów do dołączenia do uzbrojonych dżihadystów wraz z Anjemem Choudarym (skrajny islamista z Londynu – red.), który został skazany zaocznie na rok więzienia.

Fouad Belkacem został skazany także za nękanie Franka Vanhecke, byłego przewodniczącego prawicowej flamandzkiej partii Vlaams Belang, po śmierci jego żony, również należącej do partii, Marie-Rose Morel, zmarłej na raka w lutym 2011.

Sharia4Belgium wywołała w grudniu 2011 roku polemikę, nawołując w jednym ze swoich filmów video do zniszczenia słynnego symbolu Belgii, monumentu Atomium, oraz do wywieszenia islamskiej flagi na królewskim pałacu Laeken.(p)

WerroEs
Źródła :
http://www.lemonde.fr/europe/article/2012/05/04/la-belgique-condamne-un-islamiste-pour-incitation-a-la-haine_1696079_3214.html?xtmc=islam&xtcr=9

http://www.lesoir.be/actualite/belgique/2012-05-04/le-porte-parole-de-sharia4belgium-condamne-a-2-ans-de-prison-913617.php

http://www.gva.be/antwerpen/fouad-belkacem-sharia4belgium-krijgt-twee-jaar-cel.aspx

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook