Islamista skazany za nakłanianie do nienawiści

Fouad Belkacem
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

4 maja belgijski sąd skazał na 2 lata więzienia Fouada Belkacema, rzecznika radykalnej organizacji islamskiej Sharia4Belgium, za „nakłanianie do nienawiści wobec nie-muzułmanów”.

Fouad Belkacem

Sąd poprawczy w Antwerpii skazał go już w lutym, ale oskarżony zażądał ponownej rozprawy, po której również dostał 2 lata więzienia, z czego rok w zawieszeniu.

30-letni Fouad Belkacem zasłynął w Belgii ze swojej działalności na rzecz wprowadzenia w Belgii prawa szariatu. Propagował on postawę homofobii i próbował organizować demonstracje przeciwko belgijskiemu prawu zakazującemu kobietom całkowitego zasłaniania twarzy na ulicy. Nawoływał do agresji wobec homoseksualistów i zwiastował rychły upadek demokracji.

W czasie konferencji prasowej w maju 2010 nawoływał muzułmanów do dołączenia do uzbrojonych dżihadystów wraz z Anjemem Choudarym (skrajny islamista z Londynu – red.), który został skazany zaocznie na rok więzienia.

Fouad Belkacem został skazany także za nękanie Franka Vanhecke, byłego przewodniczącego prawicowej flamandzkiej partii Vlaams Belang, po śmierci jego żony, również należącej do partii, Marie-Rose Morel, zmarłej na raka w lutym 2011.

Sharia4Belgium wywołała w grudniu 2011 roku polemikę, nawołując w jednym ze swoich filmów video do zniszczenia słynnego symbolu Belgii, monumentu Atomium, oraz do wywieszenia islamskiej flagi na królewskim pałacu Laeken.(p)

WerroEs
Źródła :
http://www.lemonde.fr/europe/article/2012/05/04/la-belgique-condamne-un-islamiste-pour-incitation-a-la-haine_1696079_3214.html?xtmc=islam&xtcr=9

http://www.lesoir.be/actualite/belgique/2012-05-04/le-porte-parole-de-sharia4belgium-condamne-a-2-ans-de-prison-913617.php

http://www.gva.be/antwerpen/fouad-belkacem-sharia4belgium-krijgt-twee-jaar-cel.aspx

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze