Islamista: czy będą obozy koncentracyjne dla muzułmanów?

image001
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Islamistyczne ugrupowanie Hizb ut-Tahrir zadało pytanie, czy rząd federalny Australii planuje stworzyć obozy koncentracyjne dla muzułmanów.

Islamiści porównali internowanie przez Australię obywateli japońskich i niemieckich w latach 40′ z obserwowaną współcześnie, ich zdaniem, wrogością wobec muzułmanów. „Wstrząsająca historia Australii. Niemcy nie były jedynym krajem z obozami koncentracyjnymi”, napisał na Facebooku rzecznik organizacji Hamzah Qureshi.

Qureshi zestawił w jednej wypowiedzi internowanie przez Australię jeńców wojennych w Nowej Południowej Walii i Wiktorii z nazistowskim obozami koncentracyjnymi. Między innymi z założonym przez Niemców na terytorium okupowanej Polski obozem śmierci w Auschwitz. Odwołanie do hitlerowskich obozów koncentracyjnych pojawiło się podczas przygotowań do organizowanej przez Hizb ut-Tahrir konferencji w Sydney, zatytułowanej „Rosnąca nienawiść: jak żyć w islamie na wrogim Zachodzie”.

image003

Organizacja Hizb ut-Tahrir nadal legalnie działa w Australii, ale niedawno została zdelegalizowana w Indonezji, najludniejszym w większości muzułmańskim kraju świata. Jest nielegalna również w Niemczech i Holandii oraz w wielu krajach muzułmańskich, w tym w Bangladeszu, Pakistanie i Arabii Saudyjskiej.

Na początku roku inny rzecznik Hizb ut-Tahrir, Uthman Badar, stwierdził, że muzułmanin zasługuje na karę śmierci za odejście od wiary.

image005
Antyislamistyczna demonstracja w Sydney

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Jednak do tej pory żaden historyk nie porównał traktowania jeńców wojennych w Australii, którym dostarczana była żywność i odzież, z zaaranżowaną przez Adolfa Hitlera systemową eksterminacją Żydów podczas Holokaustu.

„Obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Australii? Czy to absurdalne pytanie? Zastanówcie się, podczas I i II wojny światowej Australia internowała 20 000 osób. Bez procesu, bez przedstawienia im zarzutów” – mówił Qureshi.

Według Hizb ut-Tahrir „Japońscy i niemieccy ‚obywatele wrogich państw’ zostali uwięzieni dla ‚uspokojenia opinii publicznej’”.

Xsara na podstawie: http://www.dailymail.co.uk/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook