„Australijczycy, którzy nie podpiszą kontraktu mają wyjechać lub zginą”

Dżihadysta oskarżony o przygotowywanie zamachu zeznając w sądzie stwierdził, że Australijczycy będą musieli podpisać kontrakt z Państwem Islamskim albo zostaną zabici.

Ibrahim Abbas był przepytywany o jego związki z Państwem Islamskim, szariat i kalifat, który, jak wierzy, zostanie wprowadzony w Australii. Wtedy  niewierni „będą musieli podpisać kontrakt, by żyć między muzułmanami w pokoju”, stwierdził Abbas. „Ktokolwiek nie podpisze umowy, będzie musiał opuścić kraj lub zostanie zgładzony”, dodał.

Abbas zradykalizował się pod wpływem terrorysty i kaznodziei Anwara Al-Awlakiego oraz oglądanych w sieci produkcji ISIS. Policja ujęła go dwa lata temu, ponieważ wspólnie z innymi planował zamach na popularne miejsca w Melbourne. (j)

źródło: News.com.au

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Jak Donald Tusk debatę o imigracji zakończył

Kolejny meczet w Warszawie. Kto go buduje?

Torysi boją się oskarżeń o islamofobię