Islamiści w Kaszmirze zastraszyli jedyny dziewczęcy zespół rockowy

| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dziewczyny z zespołu Światło oficjalnie rozwiązały grupę, bo bały się, że zginą.

Przeciwko grającemu od miesiąca zespołowi Pragasz (czyli właśnie Światło) fatwę wydał wielki mufti Mohammed Basziruddin. Mufti jest najwyższą władzą religijną w indyjskiej części Kaszmiru, jedynej części Indii zamieszkanej w większości przez muzułmanów.

„Mufti uznał, że nasza muzyka jest antyislamska. Respektujemy jego opinię i opinię mieszkańców Kaszmiru” – napisały trzy członkinie zespołu w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

Wcześniej dziewczyny, które zdążyły zagrać jedynie kilka koncertów dla zaproszonych gości, otrzymały setki ostrzeżeń i gróźb, m.in. od działających w Kaszmirze organizacji islamistycznych. Minister rządu Indii odpowiedzialny za Kaszmir nakazał policji poszukiwania autorów gróźb.

Mufti Mohammed w swej fatwie stwierdził, że poza względami religijnymi zespół powinien przestać grać, ponieważ występy Światła – mimo chust skrupulatnie zakrywających głowy członkiń zespołu podczas występów – prowokują mężczyzn do agresji na tle seksualnym.

 więcej na rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze