Islamiści rządzą w brytyjskich więzieniach

prison
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Według Prison Officers Association rosną władza i wpływy muzułmańskich gangów w więzieniach w Wielkiej Brytanii. Coraz więcej osadzonych jest zmuszanych do przejścia na islam.

prison

POA (Stowarzyszenie Strażników Więziennych) uważa, że niektórzy nowo nawróceni mogą się zradykalizować pod wpływem ekstremistów z populacji więziennej. Pewna Brytyjka powiedziała w Sky News, że jej brat, odbywający karę ponad 10 lat w więzieniu o zaostrzonym rygorze, stał się celem muzułmańskiego gangu, który próbował zmusić go do przejścia na islam. Nękanie przyjęło nawet formę agresji fizycznej; brata pobito i grożono mu nożem. „Mój brat po prostu wygląda jak złamany człowiek … podczas wizyt płacze. Naprawdę boję się o niego. Ale on się nie ugnie. Nie będzie zmieniać religii dla nikogo. Po prostu cały czas ukrywa się w swojej celi. Zostało mu co najmniej pięć lat. Nie wiem, jak długo jeszcze wytrzyma”, opowiadała kobieta.

Choć przymusowe konwersje na islam są problemem w więzieniach w Wielkiej Brytanii już od jakiegoś czasu, skala problemu jest trudna do zmierzenia. Były oficer więziennictwa Joe Chapman uważa, że to może być „wielki problem”, ponieważ ci, którzy idąc do więzienia nie byli muzułmanami, stają się obiektem prześladowań, a ci, którzy już byli muzułmanami radykalizują się.

Szacuje się, że obecnie w więzieniach w Anglii i Walii przebywa ponad 11 tysięcy muzułmanów, czyli około 13 procent populacji więziennej. Biorąc pod uwagę całość społeczeństwa, muzułmanie stanowią 5 procent.

Tłumaczenie: Agaxs
Źródło: www.mirror.co.uk/news/uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze