Islamiści drwią z pamięci ofiar II wojny światowej

Al-Mutawa
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

W holenderski Dzień Pamięci Ofiar Wojny nienawidzący Żydów islamista wygłosił mowę na Uniwersytecie Islamskim w Rotterdamie.

Zapowiedź wykładu kontrowersyjnego szejka Jassema al-Mutawy na islamskiej uczelni wywołała oburzenie i niesmak Holendrów. Pochodzący z Kuwejtu szef fundamentalistycznej Iqraa TV był wielokrotnie oskarżany o szerzenie mowy nienawiści. Za cel obrał sobie Żydów i kobiety. Głosi on, że kobiety powinno się kamieniować za angażowanie się w związki pozamałżeńskie, ponieważ .. .tak robią również małpy. Nie jest to przejęzyczenie, Al-Mutawa na prawdę uważa kobiety i małpy za przynależne do tego samego gatunku.

Al-Mutawa

Przewodniczący Central Jewish Consultation, Jigal Markuszower uważa zezwolenie islamiście na wykład na uczelni za „niesmaczny znak braku szacunku” zważywszy, iż przemówienie wypadło 4 maja, w Dzień Pamięci Ofiar Wojny. Uroczyście obchodzone święto ma upamiętniać ofiary II wojny światowej i żołnierzy, którzy polegli w misjach pokojowych. „Chodzi tu o cywilizację, którą zbudowaliśmy, jednak wygląda na to, że uniwersytet nie rozumie jak ważny jest wzajemny szacunek w holenderskim społeczeństwie”, powiedział Markuszower.

Anita Fähmel, radna z lokalnej partii Leefbaar Rotterdam również uważa, że był to zły pomysł. „Takie wystąpienie w dniu pamięci nie powinno mieć miejsca”, powiedziała, dodając, że burmistrz Rotterdamu, Ahmed Aboutaleb, który jest muzułmaninem, nic nie wiedział o całej sprawie.

Tłum. GB źródło http://islamversuseurope.blogspot.co.uk

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze