Islam kwitnie również w Irlandii

Islam w Irlandii
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Islam jest najszybciej rozwijającą się religią w Irlandii. Według spisu powszechnego z 2011 liczba muzułmanów wyniosła 48 130 i ma wzrosnąć do 100 tysięcy w 2020 roku.

W kraju, gdzie tylko 34 procent z około 3,8 mln katolików uczestniczy we mszy świętej, wiele osób oddala się od religii. Jednak niektórzy przekonują się, że islamska wiara i praktyki odpowiadają ich potrzebom duchowym.

Szacuje się, że nawet pięciuset Irlandczyków przechodzi na islam każdego roku. Aby to zrobić, nie trzeba się oficjalnie rejestrować ani chrzcić, wystarczy po prostu wyrecytować świadectwo wiary przed dwoma świadkami wyznającymi islam. Na konwersję decyduje się więcej kobiet niż mężczyzn, w większości dla małżeństwa, co świadczy o tym, że liczne osoby przechodzą na islam z bardzo osobistych powodów.

Islam w IrlandiIrlandzka społeczność muzułmańska rozwija się bardzo prężnie. W przyszłym roku w Clongriffin, w północnej części Dublina rozpocznie się budowa największego centrum kultury islamskiej w tym kraju. W każdym mieście znajdują się meczety i muzułmańskie szkoły podstawowe, a w przeciwieństwie do Francji nie ma tu polityki zakazów wobec muzułmańskich dziewcząt noszących hidżab (zasłonę) do szkoły.

Wsparcie dla konwertytów oferują Muslim Sisters of Eire, organizacja kierowana przez irlandzkie muzułmanki oraz ośrodek kultury islamskiej w Clonskeagh w Dublinie, gdzie teolog dr Ali Salem prowadzi kurs dla nowych muzułmanów. „Kiedy ludzie nawracają się, potrafią być bardzo entuzjastyczni”, mówi Salem. „Uczymy rozumienia islamu jako umiarkowanego, a także uczymy ich [nawróconych] jak stopniowo zmienić swoje życie.”

Tłumaczenie: Agaxs
Żródło: http://abna.ir/data.asp?lang=3&Id=500136

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Od redakcji: informacja pochodzi z szyickiej agencji informacyjnej, działającej z Iranu – Ahlulbayt News Agency (ABNA )

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook