Sinead O’Connor przeszła na islam i zamieściła prowokacyjne wideo

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Irlandzka piosenkarka Sinead O’Connor poinformowała na Twitterze, że odrzuciła ostatecznie chrześcijaństwo i przeszła na islam przyjmując nowe imię Shuhada’.

„Dumnie oświadczam, że zostałam muzułmanką”, napisała artystka na Twitterze. „To jest naturalna konkluzja jakiejkolwiek inteligentnej teologicznej podróży”, wyjaśnia swoją decyzję. „Każde studiowanie religijnych pism prowadzi do islamu, który czyni wszystkie inne pisma zbędnymi”. W innym poście cieszyła się ze swojego pierwszego hidżabu podarowanego jej przez przyjaciółkę Elaine Page.

W ubiegłym roku O’Connor przeszła intensywną terapię psychologiczną w Stanach Zjednoczonych po załamaniu nerwowym i licznych próbach samobójczych.

Sinead O’Connor zamieściła także wideo, na którym wykonuje adhan, swoje pierwsze wezwanie do modlitwy i zapowiada, że będzie ich więcej na scenie. Trudno jednak uniknąć wrażenia prowokacji, kiedy piosenkarka ubrana jest w wojskowe moro i w trakcie śpiewu wykonuje znak tauhid, symbol wiary w ścisły monoteizm, używany i widoczny jednak głównie na materiałach wizualnych salafitów i terrorystów. (j)

źródło: Irish Central

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook