Islam jest tylko jeden

Mosab Hassan Yousef
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Islamski apostata obala medialne mity na temat islamu. Dowidzi, że wiara w Allacha stoi w sprzeczności z podstawowymi wartościami humanistycznymi, a „święta wojna” jest obowiązkiem każdego muzułmanina.

Mosab Hassan Yousef
Mosab Hassan Yousef

Mosab Hassan Yousef, autor książki „Son of Hamas: A Gripping Account of Terror, Betrayal, Political Intrigue and Unthinkable Choices” (“Syn Hamasu: wstrząsający zapis terroru, zdrady, intrygi politycznej i wyborów nie do pomyślenia”.) przeszedł z islamu na chrześcijaństwo. Obala pogląd lansowany przez Hannitego i od dekady promowany na całym świecie: mianowicie, że „islam jest religią pokoju, która została przechwycona przez ekstremistyczną mniejszość”.

Mosab Hassan Yousef mówi otwarcie, że sama koncepcja Boga w islamie przysparza wielu problemów. Powtarza, że w rzeczywistości nie istnieje rozróżnienie między islamem radykalnym a islamem umiarkowany. Islam w każdej postaci – jego zdaniem – stoi w sprzeczności z podstawowymi wartościami humanistycznymi.

Mosab Hassan Yousef uważa też, że porównywanie umiarkowanych muzułmanów z fanatykami to błąd. Jego zdaniem wszyscy muzułmanie wierzą w tego samego Boga, który zesłał im „Koran”. I właśnie ta wiara prowadzi do dżihadu – świętej wojny. Doktryna dżihadu wypływa wprost z kart „Koranu”, traktowanego przez wszystkich muzułmanów jak Prawda Objawiona – słowo Boga.

https://www.youtube.com/watch?v=wx_8zqIOZU4
JB

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze