„Islam daje kobietom wolność”

| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

 Taslima Nasreen
Większość osób twierdzi, że kobiety same wybierają noszenie burki. Jeśli to kwestia wyboru, dlaczego żaden mężczyzna  nigdy jeszcze nie zdecydował się na noszenie burki?

burqa

Słyszałam, że pod burką [na zdjęciu] kryje się Włoszka, która niedawno przeszła na islam.

Jak one mogą znosić takie upokorzenie? Jest tak, ponieważ same również wierzą w to, że urodziły się z nieodpowiednią płcią.
Są kobietami, istotami gorszymi. Są niewolnicami, prywatną własnością mężczyzn. Muszą wstydzić się swoich ciał. Muszą ukrywać ciała, ponieważ mogą one wzbudzać seksualne fantazje mężczyzn. Każda kobieta to potencjalna zachęta do grzechu. Kobiety są brudne, pozbawione twarzy. Są ruchomymi więzieniami. Islamiści, apologeci islamu, oraz niektóre organizacja broniące praw człowieka – łącznie z Amnesty International – sprzeciwiają się zakazom noszenia burek. Wydaje im się, że więzienia kobiet są ich wolnością.

Pomóżmy kobietom zmuszonym do noszenia burki, symbolu uciemiężenia. Pomóżmy kobietom noszącym burki i poddanym masowemu praniu mózgu z innych bzdurnych powodów, takich jak obowiązki religijne, tradycja kulturalna, wolność religijna, islam zaangażowany politycznie.

Tłumaczenie: ND
Źródło: http://freethoughtblogs.com/taslima/2012/05/11/islam-gives-women-freedom/

Taslima Nasreen, urodzona w Bangladeszu pisarka, świecka humanistka, działaczka praw człowieka. Pisze o opresji wobec kobiet, krytykuje religie. Zmuszono ją do emigracji, a imamowie wydali na nią kilka fatw z wyrokiem śmierci. Laureatka m.in. Nagrody Sacharowa za wolność myślenia i licznych innych nagród. Prowadzi blog „No Country for Women”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook