ISIS: noście krzyżyki, golcie brody

Państwo Islamskie wydało niedawno podręcznik dla chcących zostać dżihadystami w Wielkiej Brytanii. Instruuje w nim, jak uniknąć wykrycia przez policję podczas planowania i przeprowadzania ataków terrorystycznych.

Broszura w języku angielskim zatytułowana: „Bezpieczeństwo i ochrona – wytyczne dla zamachowców, samotnych wilków” została napisana w Syrii, „żeby nie mówiący po arabsku bracia mogli ją stosować w swoich błogosławionych operacjach”. „Nie ulega wątpliwości, że dzisiaj, w dobie „samotnych wilków”, bracia z Zachodu muszą wiedzieć kilka ważnych rzeczy na temat bezpieczeństwa w celu zapewnienia sukcesu swoim działaniom” – czytamy w podręczniku.

Wśród porad można przeczytać, że należy być gładko ogolonym, nie ubierać galabii i nie nosić przy sobie islamskich przedmiotów religijnych, czy książeczek z religijnymi zwrotami i modlitwami.

Broszura następnie doradza zwolennikom ISIS noszenie łańcuszków z krzyżykiem, ale tylko tym, którzy nie mają wpisanego arabskiego nazwiska do paszportu, bo „to może wyglądać dziwnie”. „Jak wiesz, chrześcijanie – a nawet ateiści pochodzący z chrześcijańskiego Zachodu – noszą łańcuszki z krzyżykiem” – napisano.

Podręcznik terrorysty daje również zgodę na używanie przez dżihadystów perfum i wody kolońskiej zawierających alkohol, czego zwykle unikają: „Nie używaj tłustych, bezalkoholowych perfum, zwykle stosowanych przez muzułmanów, zamiast tego używaj perfum z alkoholem, a jeśli jesteś mężczyzną, używaj perfum dla mężczyzn”.

Xsara na podstawie: http://www.jpost.com/

Na zdjęciu: okładka podręcznika dla dżihadystów

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign