ISIS ma oddział specjalny do zamachów w Europie

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

ISIS utworzyło specjalne komando do przeprowadzenia serii zamachów terrorystycznych w Europie, ostrzega Szef Europolu Rob Wainwright.

Wczorajsze zatrzymanie w Niemczech trzech Syryjczyków,  ktorzy chcieli urządzić „krwawą łaźnię” w centrum Düsseldorfu zdaje się potwierdzać te informacje.

Niedoszli zamachowcy przybyli do Niemiec szlakiem przez Bałkany jako uchodźcy.

Z dotychczasowych ustaleń służb wynika, że ISIS już jakiś czas temu powołało do życia specjalną jednostkę do działań zewnętrznych, coś w rodzaju Biura Zagranicznego, pod nazwą Operacja Zewnętrzna, celem dokonania kolejnych zamachów w Europie.

„Wiemy, że taka grupa miała powstać w bastionie ISIS, jakim jest miasto Rakka„ – poinformował w „Neue Osnabrücker Zeitung” szef EUROPOLU Rob Wainwright. Według niego zadaniem oddziału ma być rekrutacja zamachowców, ich szkolenie, a także planowanie i przeprowadzenie kolejnych zamachów.

Do tej pory sądzono, że obiektem werbunku będą między innymi obywatele Niemiec, którzy już wcześniej mieli kontakty z radykalnymi grupami islamskimi w tym kraju. Jednak czwartkowe zatrzymanie w RFN trzech syryjskich azylantów, którzy planowali zamachy w Düsseldorfie, potwierdza obawy, że ISIS od dłuższego czasu przerzuca członków specjalnego oddziału korzystając ze szlaku imigranckiego przez Bałkany.

Wiedza na temat oddziału specjalnego ISIS Operacja Zewnętrzna jest stosunkowo niewielka, a sami islamiści dotąd nie informowali o stworzeniu tego rodzaju formacji. Według wywiadu USA mózgiem planowanej operacji ma być Syryjczyk Abu Muhammad al-Adnani, szef propagandy ISIS i jej wysoki rangą, przywódca, odpowiedzialny m.in. za politykę informacyjną zbrodniczego kalifatu. Amerykański wywiad umieścił go na swej liście SDGT (Specially Designated Global Terrorist) obejmującej nazwiska wiodących światowych terrorsytów.

Zdaniem szefa Europolu nasz kontynent stoi obecnie przed największym zagrożeniem terrorystycznym w swej historii. Na łamach „Neue Osnabrücker Zeitung” Wainwright przyznał, że tym razem ofiar może być znacznie więcej.

AEW z Kolonii
Źródła: gmx.net, Neue Osnabrücker Zeitung

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook