Zamachowcy przybywają do Europy

Armed Police patrol outside the terminal building at Oslo Airport, Thursday, July 24, 2014. Norway's intelligence service says it has been warned of an imminent "concrete threat" against the nation from people with links to Islamic fighters in Syria. (AP Photo/NTB Scanpix, Audun Braastad) NORWAY OUT
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

272 specjalnie wyszkolonych terrorystów ISIS jest gotowych do ataku w Europie. 150 kolejnych szykuje się do wyjazdu na nasz kontynent.

Norweski dziennik „Dagbladet” pisze o dwóch grupach terrorystów z „Państwa Islamskiego” specjalnie szkolonych do przeprowadzenia zamachów w Europie. Pierwsza z nich już dotarła do Europy. Druga, po odbyciu treningu w obozie szkoleniowym leżącym między Sindżarem i Mosulem w Iraku, przebywa jeszcze w Syrii.

Rzecznik policyjnych służb bezpieczeństwa PST potwierdza w rozmowie z „Dagbladet”, że służbom znane są te informacje, pochodzące od osoby dobrze orientującej się w działalności ISIS. To samo źródło podawało już wcześniej informacje, które później okazały się prawdziwe.

Ostatnie zamachy, za którymi stało ISIS, to ataki w Paryżu 13 listopada. Tragedia ta wstrząsnęła całym światem. Zginęło 130 osób, a 351 zostało rannych po tym, jak terroryści uderzyli sześciu miejscach. Kilku z zamachowców walczyło wcześniej w szeregach ISIS. Jedyny terrorysta, który przeżył, uciekł ponoć do ISIS w Syrii.

„Dagbladet” pisze, że pierwsza grupa terrorystów, szkolonych do przeprowadzania ataków w Europie, składała się początkowo z 300 osób. 28 z nich zginęło jeszcze w Syrii, a 272 przedostały się do Europy. Zostały poinstruowane, żeby na razie się ukrywać. Druga grupa składa się z 150 osób, przebywających obecnie w Syrii po szkoleniu w obozie treningowym między Sindżarem a Mosulem w Iraku.

Niecały miesiąc temu większa grupa terrorystów opuściła jedenastoma samochodami ów obóz szkoleniowy, udając się najpierw do kontrolowanego przez ISIS miasta Deir el Zour w Syrii, a potem do sąsiadujących ze sobą miast Raqqa i Tabaqah. Przywódcą tej grupy ma być członek ISIS pochodzący z Niemiec,

Według wspomnianego źródła pierwsza grupa terrorystów była szkolona w przeprowadzaniu dwóch typów zamachów. Części z nich ma przypaść w udziale rola męczennika, zamachowca samobójcy. Te osoby zostały według słów informatora poddane „całkowitemu praniu mózgu”. Drugi typ terrorystów ma przeprowadzać zamachy przy pomocy broni ręcznej, w pasach samobójczych. Obydwie metody zastosowano w zamachach w Paryżu.

„Dagbladet” nie ma na razie konkretnych informacji na temat planowanych zamachów w Norwegii. Służby bezpieczeństwa mają dość dobre rozeznanie w norweskich środowiskach islamistycznych, obawiają się natomiast, że zamach w kraju mogą przeprowadzić terroryści z zagranicy. Cała Europa obawia się dziś, oprócz terrorystów wysłanych przez ISIS, młodych mężczyzn, zradykalizowanych przez Internet, którzy mogą uderzyć sami albo razem z wysłanymi tu islamistami.

Dwóch obywateli Francji, którzy przyjechali do Europy razem z paryskimi zamachowcami, zostało niedawno zatrzymanych w Salzburgu w Austrii. Francuska policja przeprowadziła po 13 listopada 168 akcji antyterrorystycznych, w wyniku których zatrzymano 23 osoby i zarekwirowano dużą ilość broni. Turecka policja zatrzymała na lotnisku w Stambule podróżujących do Niemiec ośmiu Marokańczyków, podejrzewanych o przynależność do ISIS.

11 listopada francuska policja zatrzymała 25-latka planującego zamach na bazę marynarki wojennej, zaś tydzień wcześniej niemiecka policja zatrzymała obywatela Czarnogóry, jadącego volkswagenem wypełnionym bronią i materiałami wybuchowymi. W systemie nawigacji GPS miał wpisane „Paryż”.

Rol na podst. http://www.dagbladet.no/

Na zdjęciu: Patrol policyjny na lotnisku w Oslo

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook