IS ma „uśpioną komórkę” w Szwecji

new sweden
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dezerter z Państwa Islamskiego twierdzi, że ta organizacja terrorystyczna ma „uśpione komórki” czekające na rozkazy w wielu państwach europejskich, w tym w Szwecji.

Długie ręce Państwa Islamskiego sięgają aż do Europy, jeśli wierzyć zapewnieniom mężczyzny podającego się za byłego bojownika tej organizacji. „Istnieją komórki, które czekają na rozkazy, i chodzi tu o więcej niż jedną grupę”, mówi norweskiej stacji telewizyjnej NRK mężczyzna, który ze względu na własne bezpieczeństwo pragnie zachować anonimowość.

new swedenTwierdzi on, że przebywał w syryjskim mieście Rakka, uważanym za stolicę IS. Tutaj miał poznać metody działania tej organizacji oraz dowiedzieć się o istnieniu tzw. uśpionych komórek w wielu krajach europejskich, w tym Szwecji. Ponoć jeden z jego znajomych w tym kraju otrzymywał pogróżki od członków komórki IS.

Mężczyzna twierdzi również, że grupy w Europie niekoniecznie musiały brać udział w walkach w Syrii i Iraku. „Jeśli na przykład ktoś z obywatelstwem brytyjskim skontaktowałaby się ze mną chcąc dołączyć do dżihadu w IS, dostałaby rozkaz pozostania tam gdzie jest, byśmy mogli go wykorzystać do innych celów”, mówi dezerter, z którym reporter NRK rozmawiał w Turcji, blisko granicy z Syrią. Następnie IS kontaktuje taką osobę ze swoimi ludźmi przebywającymi na Zachodzie, często w Europie, by rozbudować siatkę kontaktów i móc działać ponad granicami.

Według mężczyzny, który miał opuścić IS kilka miesięcy temu, istnieją plany przeprowadzenia zamachów terrorystycznych w Europie: „Jeśli koalicja nadal będzie bombardować IS, organizacja przeprowadzi ataki, by osłabić bezpieczeństwo wewnętrzne tych państw i zmusić je do wstrzymania nalotów”.

Rol na podst. http://www.b.dk/globalt/afhopper-is-har-en-sovende-celle-i-sverige

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze