Irański postęp technologiczny

Iran's way of punishment
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Agencje prasowe w Iranie opublikowały zdjęcia amputacji palców złodzieja. Użyto do tego specjalnej maszyny przypominającej piłę tarczową. 

Agencja INSA podała, że mężczyzna na zdjęciu został uznany winnym napadu i kradzieży w mieście Shiraz, gdzie był hersztem lokalnej szajki przestępczej. Oprócz utraty palców otrzymał wyrok 99 batów i trzech lat więzienia.

Okoliczności zdarzenia nie potwierdził żaden z niezależnych obserwatorów. Zdjęcia opublikowane przez agencję prasową odbiły się jednak szerokim echem w mediach społecznościowych. Wiąże się z nimi pytanie, dlaczego mężczyzna nie okazuje żadnych oznak cierpienia, spekuluje się jednak, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Iran's way of punishmentRzecznik norweskiej organizacji Iran Human Rights, Mahmoud Amiry-Moghaddam powiedział: Zaskakujące jest nie tylko to, że wyrok został wykonany publicznie, lecz że zdjęcia zostały opublikowane w mediach. Widać na nich urządzenie, o którego istnieniu dotąd nie wiedzieliśmy. Zauważyliśmy, że władze robią ostatnio coraz większy rozgłos wokół przypadków kar fizycznych. Za każdym razem, gdy zbliżają się wybory, zwiększa się ich ilość. Teraz w czerwcu mają odbyć się wybory prezydenckie. Moim zdaniem jest to strategia zastraszania społeczeństwa, żeby zapobiec protestom.

Prokurator Ali Alghazi oświadczył, że kary wymierzane przestępcom będą coraz surowsze. 20 stycznia publicznie powieszono w Teheranie dwóch złodziei. Ujęto ich dzięki nagraniom z kamery ulicznej. Ukradli przedmioty o wartości 20 euro.

Kamieniowanie, chłosta i amputacje są islamskimi karami wymierzanymi w irańskim kodeksie karnym.

Gekon, na podst.: http://observers.france24.com/content/20130125-iran-machine-amputating-thieves-finger

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze