Irańska flotylla nie wypłynęła z portu

Izrael Hamas i pokojowi aktywiści
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Dowodzący statkiem irańskim, który miał przełamać blokadę morską Strefy Gazy, zdecydowali się odwołać misję z powodu “gróźb Izraela.”

Izrael Hamas i pokojowi aktywiści
Izrael Hamas i pokojowi aktywiści

Iran odgrażał się, że jako następny kraj po Turcji sfinansuje statek z pomocą, którego celem będzie przełamanie morskiej i lądowej strefy Gazy. Od początku pomysł ten wydawał się nieprawdopodobny. Statek miał 20 czerwca przekroczyć Kanał Sueski. Jego wypłynięcie opóźniono aż w końcu w czwartek został on odwołany.

Sekretarz generalny konferencji wspierania Palestyńskiej intifady powiedział, że pomoc do Gazy trafi „innymi sposobami”.

Izrael oskarżą Iran o finansowanie i zbrojenie terrorystów z Hamasu i utrzymuje, że blokada ma przeszkodzić wysyłce broni. W listopadzie ubiegłego roku izraelskie siły przechwyciły statek z bronią wysłaną z Iranu do Syrii, której głównym odbiorcom miał być Hezbollach. Statek zawierał 500 ton broni i amunicji ukrytej w 36 kontenerach.

AX na podst. Asianews.it

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze