Iran: Wirus wstrzymał proces wzbogacania uranu

Prezydent Iranu na terenie instalacji nuklearnych
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Poważne problemy techniczne spowodowały tymczasowe wstrzymanie tysięcy irańskich wirówek do wzbogacania uranu – poinformowała w poniedziałek agencja Associated Press powołując się na źródła dyplomatyczne.

Informatorzy AP powiedzieli nie znają natury problemów technicznych, które wymusiły tymczasowe wstrzymanie instalacji, ale jest prawdopodobne, że awarię spowodował Stuxnet – wirus komputerowy.

Uważa się, że został on zaprojektowany by zaatakować irański program nuklearny. W ubiegłym tygodniu eksperci ustalili, że Stuxnet jest zaprojektowany, by niszczyć wirówki i prowadzić do utraty kontroli nad nimi.

Prezydent Iranu na terenie instalacji nuklearnych
Prezydent Iranu na terenie instalacji nuklearnych

Nawet krótka przerwa w pracy tysięcy maszyn do wzbogacania uranu byłaby najlepiej – jak dotąd – udokumentowanym dowodem, na to, że irański program nuklearny narażony jest na problemy techniczne – podkreśla AP, przypominając, że Teheran posiada już wystarczające ilości wzbogaconego uranu, by wyprodukować co najmniej dwie bomby nuklearne.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze