Iran będzie płacił rodzinom terrorystów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iran ogłosił, że będzie płacić każdej rodzinie palestyńskiego terrorysty, który był zaangażowany w obecną falę przemocy.

Jeśli terrorysta zginął, jego rodzina otrzyma od Iranu 7000 dolarów, a 30 000 jeśli dom rodziny terrorysty został rozebrany przez izraelskie władze. Informacja ta została podana przez ambasadora Iranu w Libanie, Mohammeda Ali Fataha.

Według Departamentu Stanu USA Iran wspiera organizacje terrorystyczne prowadząc w ten sposób wojny proxy. Przykładem może być finansowanie i dostarczanie uzbrojenia dla Hezbollahu w Syrii. Teheran w przeszłości był też głównym sponsorem i dostawcą broni dla Hamasu, chociaż przedstawiciel ugrupowania z Gazy niedawno ostro skrytykował Iran za wycofanie się z dużej części pomocy.

Stosunki pomiędzy Iranem a Hamasem pozostają napięte, ponieważ w ostatnich czasach Teheran wstrzymywał i ponawiał swoją pomoc kilkukrotnie. W maju Iran zaprzestał również finansowania Islamskiego Dżihadu, innej organizacji terrorystycznej w Strefie Gazy. Doprowadziło to nadwerężenia związków z tym ugrupowaniem. W następstwie tego sekretarz generalny Islamskiego Dżihadu, Ramadan Shalah, opuścił Teheran, gdzie prowadził rozmowy z rządem.

Jednak w kwietniu ubiegłego roku informowano, że Iran przekazał dziesiątki milionów dolarów dla Hamasu, które terroryści wykorzystali do odbudowy sieci tuneli zniszczonych podczas operacji „Ochronny Brzeg” w 2014 roku.

Xsara na podstawie: http://www.i24news.tv

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook