Iran: Ahadineżad zabiega o poparcie Rosji i USA

Iran
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad przekonywał Rosję i USA do poparcia nowej umowy o uranie, którą Teheran zawarł z Brazylią i Turcją. Za „nie do przyjęcia” uznał poparcie Moskwy dla nowych sankcji wobec Iranu.

Iran
Ahmadineżad , "Jaki program nuklearny? To tylko lampa"

Zdaniem Ahmadineżada nowa umowa (porozumienie dotyczy wymiany irańskiego uranu) stwarza najlepszą szansę, którą prezydent USA Barack Obama powinien wykorzystać.

– Irańczycy nie dadzą mu na pewno kolejnej – powiedział Ahmadineżad w oświadczeniu emitowanym przez telewizję i skierowanym, jak pisze AFP, do przywódców USA i Rosji.

Po wielu miesiącach negocjacji państwa będące stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ, w tym USA i Rosja, uzgodniły projekt nowych sankcji wobec Iranu, który nie chce spełnić swych zobowiązań i odstąpić od wzbogacania uranu.

To forsowany przez USA czwarty pakiet sankcji wobec Teheranu, który jest oskarżany przez kraje zachodnie o to, że pod pozorem prowadzenia cywilnego programu nuklearnego chce zbudować broń atomową. Trzy poprzednie pakiety sankcji ONZ Teheran zignorował.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze