Irak: wybuchła bomba – 20 pielgrzymów zginęło

Jeden z rannych pielgrzymów
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Co najmniej 20 szyickich pielgrzymów zginęło, a 110 zostało rannych w wybuchu bomby pod iracką Karbalą, świętym miastem szyitów – poinformowały źródła szpitalne, na które powołuje się agencja Reutera.

Jeden z rannych pielgrzymów
Jeden z rannych pielgrzymów

Według AFP, w wybuchu zginęło 17 osób, a 116 zostało rannych.

Na razie nie wiadomo, czy był to zamach samobójczy, czy eksplodowała przydrożna bomba. Bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć.

Według przedstawiciela lokalnych władz, eksplozja nastąpiła na drodze między Hillą a Karbalą, dokąd zmierzają pielgrzymi na piątkowe uroczystości święta Arbain Husajni.

W poniedziałek ponad 50 osób zginęło, a około stu zostało rannych, gdy kobieta-zamachowiec wmieszała się w grupę szyickich pielgrzymów w północno-wschodnim Bagdadzie. Ludzie szykowali się do pielgrzymki do położonej 80 km na południowy zachód od Bagdadu Karbali.

Tysiące irackich pielgrzymów, a także z Iranu, Bahrajnu i innych krajów, od początku amerykańskiej inwazji na Irak co roku ignoruje zagrożenie zamachami i odwiedza święte dla szyitów miejsca w tym kraju.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze