Irak: kolejny chrześcijanin zamordowany w Mosulu

52546546wk003_church
BAGHDAD, IRAQ - APRIL 7: Worshippers pray at a service for Pope John Paul II on April, 7, 2005 at a Catholic church in Baghdad, Iraq. Pope John Paul II died at his residence in the Vatican on April 2, aged 84 years old. His funeral will be held in St. Peter's Square on Friday, April 8. Cardinals under the age of 80 will start the conclave on April 18, where a new Pope will be chosen. (Photo by Wathiq Khuzaie/Getty Images)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zeid Madżid Jusef – 30-letni chrześcijański robotnik z Mosulu na północy Iraku – zginął 17 grudnia w zachodniej części miasta, gdy wchodził do swego mieszkania po zaparkowaniu samochodu. Zabójcami okazali się członkowie uzbrojonej bandy, a sposób dokonania zbrodni przypominał zaplanowaną egzekucję.
52546546wk003_church
Według jednego ze świadków zdarzenia zabójcy podjechali samochodem pod dom ofiary i gdy Jusef wysiadł ze swego pojazdu i udawał się do domu, strzelili do niego. Jeden z zamachowców wysiadł z samochodu, aby upewnić się, że młody człowiek nie żyje. Bandyci szybko odjechali z miejsca zbrodni. Wszystko to wyglądało na przygotowaną wcześniej egzekucję – powiedział informator agencji.

Do zbrodni doszło zaledwie w kilka dni po zamachach na dwa kościoły w tym samym mieście, w których wyniku zginął ośmiodniowy noworodek. Włoska agencja misyjna AsiaNews, powołując się na swoje źródła, pisze o coraz bardziej nasilającej się w prowincji Babilonii (90 km na południe od Bagdadu) kampanii, prowadzonej przez fundamentalistów islamskich na rzecz islamizacji tej prowincji.

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze