Indie: Rushdie nie przyjedzie na festiwal literatury

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Salman Rushdie nie weźmie udziału w największym festiwalu literatury w Azji organizowanym w indyjskim Dźajpurze wskutek protestów grup muzułmanów wzywających, by zakazać kontrowersyjnemu pisarzowi wjazdu do kraju – poinformował dzisiaj dyrektor imprezy.

Kolejny, zaplanowany na dzisiaj protest muzułmanów w Dźajpurze odwołano, kiedy media powiadomiły, że angielski prozaik nie przyjedzie do Dźajpuru.

Dyrektor festiwalu William Dalrymple poinformował, że Rushdie wystąpi na wideokonferencji.
Rushdie, którego najsłynniejsze dzieło „Szatańskie wersety” z 1988 roku, zostało uznane za bluźniercze wobec islamu i m.in. zakazane w Indiach, miał przemawiać na inauguracji pięciodniowego Festiwalu Literatury w Dźajpurze. W zeszłym tygodniu organizatorzy usunęli jego nazwisko z programu imprezy. Później przyznali jednak, że jedynie przełożyli jego wystąpienie.

Publikacja „Szatańskich wersetów” wywołała falę protestów na świecie po tym, jak przywódca irański ajatollah Ruhollah Chomeini ogłosił wyrok śmierci (fatwę) na pisarza.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze