Imam modli się za ofiary holokaustu

Neapolitański imam weźmie udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holocauście. Będzie modlić się za ofiary nazizmu. Chce w ten sposób zaprotestować przeciw antysemityzmowi i wszelkim aktom przemocy.

Włoski imam Neapolu ogłosił, ze zamierza złożyć wizytę w byłym obozie śmierci w Oswiecimiu i obiecal modlić sie za ofiary. „W poniedziałek wylatuje do Auschwitz, by modlić się z członkami innych wyznań za ofiary Shoah (Holokaust),” powiedział Yasin Gentile w rozmowie z Adnkronos International (AKI).

AuschwitzGentile – pierwszy włoski imam wyksztalcony w Arabii Saudyjskiej na islamistycznym Uniwersytetu w Medinie – także odwiedzi hitlerowski oboz.

Podróż jest sponsorowana przez miasto Neapol w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście, który wypad na 27 stycznia. Uczestniczyć w nim będa parafijni uczniowie i nauczyciele, jak również czlonkowie dialogu międzywyznaniowego i czlonkowie społeczności żydowskiej.

„Postanowiłem przyłączyć się do tej inicjatywy, by zaprotestować przeciwko przemocy skądkolwiek by pochodziła. Zwłaszcza w momencie, gdy z powodu wojny w Strefie Gazy zjawisko antysemityzmu wśród społeczności islamskich w Europie może się znacznie zwiększyć” mówi Gentile.

„Szczególnie z powodu tego zagrozenia i po to, by dać znak nadziei, zdecydowałem się przybyc do Auschwitz, aby modlić się za ofiary o Shoah z nadzieja, że taka tragedia już nigdy więcej się nie powtórzy”.

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Piotr S. Ślusarczyk

Doktorant UKSW, badacz islamu politycznego, doktor polonistyki UW; współprowadzący portal Euroislam.pl; dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Inne artykuły autora:

Partnerstwo Rosji i Mali. Zła informacja dla Europy

Turecka opozycjonistka skazana. Stambuł protestuje

Liban: Hezbollah traci przewagę w parlamencie