Ideał muzułmanina według kleryka Hamasu: rytualne samobójstwo w imię Allacha

Zamachowiec samobójca rytualne samobójstwo
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Oglądając to wideo i czytając o sławie związanej z Szahidami (męczennikami), pamiętajmy że w Koranie męczennik nie oznacza kogoś, kto po prostu ginie dla Allacha, lecz osobę, która zabija dla Allacha i ginie w trakcie tej czynności (9:111). Prezentowane w Hamas TV kazanie jest zatem w swej istocie wideo-rekrutacją dla zamachowców samobójców.

Zamachowiec samobójca rytualne samobójstwo
Zamachowiec samobójca, rytualne samobójstwo

Od lat zarówno Autonomia Palestyńska jak i Hamas promują ideał męczeńskiej śmierci jako elementu walki muzułmanów z „niewiernymi”. Trzeba dodać, że skutecznie. Organizacja Palestinian Media Watch zebrała wiele świadectw Palestyńczyków, w tym również dzieci, wyrażających  pragnienie śmierci dla Allacha

Sześć przywilejów, lub łaskawości, które otrzymuje święty Męczennik, wspomnianych w hadisie (tradycyjne przypisywanym prorokowi Mahometowi) zostało wyjaśnionych w piątkowym kazaniu wyemitowanym 1 stycznia tego roku w Hamas TV.

Oto kazanie objaśniające sześć nagród Szahida:

„Tak jak Allach powołał najlepsze ze swych stworzeń do bycia prorokami i posłańcami, tak wybrał on spośród nas, oraz spośród najlepszych ze swych stworzeń, Szahidów (Męczenników)… O! Allachu, zapewnij nam Szahadę (Męczeństwo) dla Twojej sprawy, O! Panie świata! Złącz nas z Szahidami!

Szahidem życia doczesnego i wiecznego jest ten, kto wzniósł się do Allacha, [ginąc] na polu bitwy… To jest najwyższy poziom Szahady. Prorok powiedział: „Szahid posiądzie sześć przywilejów”. [Sunna A-Tirmidhi (1663) oraz Sunna Ibn Majagh (2799), wszelkie dalsze cytaty pochodzą z tych Sunn, jeśli nie jest zaznaczone inaczej – przyp. red.]

Pierwszy z tych przywilejów:

Szamil Basajew ogłosił odpowiedzialność za zamach w Biesłanie, "Szahid" wg. czeczenia.blog.onet.pl
Szamil Basajew ogłosił odpowiedzialność za zamach w Biesłanie, "Szahid" wg. czeczenia.blog.onet.pl

„[Jego grzechy] są odkupione wraz z pierwszym przelaniem jego czystej krwi.” Dlatego nie obmywa się Szahida, lecz pozostawia zakrwawionego. Krew jego będzie poświadczeniem Szahady przed obliczem Allacha w Dniu Zmartwychwstania.

Drugi przywilej: „Otrzyma miejsce w Raju.”

Jeślibyśmy wiedzieli co Allach przygotował dla Szahidów w Raju, nie siedzielibyśmy bezczynnie w tym  świecie … Szahidzi nie umierają. Szahidzi żyją pełnią życia u boku Allacha. Żyją w najwyższym Niebie i w świecie aniołów, jedząc, pijąc, spacerując i dobrze się bawiąc. Dlatego też Allach zabrania nam mówić, że Szahidzi są martwi. Zabrania nam,  mówiąc: „Nie myślcie, ze ci którzy giną w imię Allacha są martwi. Nie jest tak, ponieważ oni żyją, a ich życie jest u boku Allacha.” [Koran, Sura 3:169]

Trzeci przywilej: „Szahid chroniony jest przed Wielkim Wstrząsem [w Dniu Sądu Ostatecznego]”

Następny przywilej:” Na jego głowę wkłada się koronę honoru, której każdy kamień szlachetny wart jest więcej niż wszystko na tym świecie.”

Następna łaskawość: „Poślubia 72 ciemnookie żony.” Opis ciemnookich kobiet: „Jeśli jedna z kobiet w Raju spojrzałaby w stronę ziemi, rozświetliłaby wszystko pomiędzy niebem a ziemią.” [Sahih Bukhari, 6199]

Następny przywilej: „Jest on niebiańskim obrońcą 70 członków swojej rodziny.” Oznacza to, że w dniu Sądu Ostatecznego będzie mógł się wstawić za 70 osobami ze swej rodziny, zapewniając im życie wieczne.

Opracowanie PP na podstawie www.palwatch.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook