Holender oskarżony o zabicie dżihadysty

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze holenderskie aresztowały byłego holenderskiego żołnierza za… zabicie członka terrorystycznej organizacji Państwa Islamskiego.

Doszło do tego, gdy żołnierz walczył po stronie syryjskich Kurdów przeciwko dżihadystom. 47-latek został zwolniony z aresztu, ale zdaniem prokuratora musi odpowiedzieć za morderstwo, ponieważ „holenderskie prawo nie zezwala na użycie przemocy poza wyjątkowymi sytuacjami”.

Dla holenderskiej prokuratury istnieje różnica pomiędzy żołnierzami czynnej służby, którzy walczą w ramach antyterrorystycznej koalicji, a obywatelami, którzy samowolnie udają się wspierać Kurdów.

Szacuje się, że około 100 Holendrów pojechało wspierać kurdyjskie siły. Z kolei około 150 – 200 wyjechało, żeby brać udział w dżihadzie ogłoszonym przez Państwo Islamskie.

W maju 2015, prokuratura domagała się czterech lat więzienia dla dżihadysty, który zdaniem holenderskich służb przebywał w Syrii, za planowanie zamachu na holenderskiego polityka Geerta Wildersa.

AX na podst. BBC, NLTimes
Na zdjęciu: Nomad Ron (po prawej), jeden z trzech holenderskich motocyklistów, którzy pojechali wspierać Kurdów. Ron zginął później w wypadku motocyklowym w Holandii.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook