Holandia poważnie zagrożona terroryzmem

Kalifat w Holandii
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Poziom zagrożenia w Holandii jest nadal określany jako „znaczny”. Oznacza to, że istnieje realna możliwość ataku terrorystycznego wewnątrz kraju.

Informuje o tym ogłoszony kilka dni temu komunikat krajowego koordynatora ds. bezpieczeństwa i przeciwdziałania terroryzmowi (NCTB). Główne zagrożenie na skalę międzynarodową z potencjalnymi konsekwencjami dla Holandii w chwili obecnej jest związane z sytuacją w Syrii, ponieważ Syria przyciąga zradykalizowanych młodych ludzi, a sieci dżihadystów są tam wyjątkowo aktywne.

Pozostałe wylęgarnie terrorystów, którzy mogą działać w Holandii to między innymi Mali, Jemen, Somalia, Nigeria i Afganistan. „Mimo że nie wszyscy powracający bojownicy islamu stanowią zagrożenie, należy zwrócić uwagę na fakt, że takie osoby mogą wrócić nie tylko jako radykałowie, ale także jako ofiary traumy, mające silne tendencje do popełnienia brutalnych ataków”, głosi komunikat.

Kalifat w HolandiiOprócz tego NCTB twierdzi, że zagrożenie stanowią lewicowi ekstremiści. „Widać radykalizację wśród tej ich części, która domaga się przyznawania azylu imigrantom.”

Szybki wzrost liczby „podróżujących dżihadystów” odnotowany wcześniej w tym roku uległ spowolnieniu, a „ich liczba waha się obecnie między 50 a 100”. Zdaniem NCTB sytuacja w Holandii jest porównywalna z innymi krajami zachodnimi.(p)

Agaxs, na podst. http://www.nisnews.nl/dutch-news-adh.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook