Holandia nie chce konferencji Bractwa

bractwo-muzulmanskie
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Posłowie holenderskiego parlamentu, chcą pilnej debaty, zaniepokojeni organizowaną przez Bractwo Muzułmańskie konferencją na temat islamu w Holandii. Szczególny niepokój budzi udział osób i organizacji prezentujących poglądy radykalne i powiązanych z radykalnymi ruchami islamskimi.

bractwo-muzulmanskieHolenderscy politycy są zaniepokojeni zbliżającą się konferencją organizowaną przez Bractwo Muzułmańskie. Cztery partie polityczne są zainteresowane zwołaniem debaty w tej sprawie, jak donoszą holenderskie media. Do dyskusji o przyszłości islamu w Holandii wzywa ministra sprawiedliwości Ernsta Hirscha Ballina, Raymond de Rono członek PVV, partii Geerta Wildersa, żądając, by odmówiono wizy zagranicznym gościom konferencji powiązanym z radykalnym islamem.

Debata rozgorzała po opublikowaniu w ub. tygodniu, przez holenderskie służby specjalne AIVD rocznego raportu, gdzie Bractwo Muzułmańskie opisywane jest jako radykalny ruch islamski, który, mimo że pracuje nad stworzeniem przyjaznego klimatu dla muzułmanów w Europie, składnia się do bardzo ortodoksyjnej interpretacji islamu będącej w sprzeczności z demokracją.

W kwietniu FIOE (Federacja Islamskich Organizacji w Europie) ogłosiła, że jej holenderska organizacja będzie współorganizatorem konferencji Islam w Holandii – rozważania nad obecnymi i przyszłymi horyzontami. Innym z organizatorów jest International Support Organization (ISO), uważana przez holenderski wywiad za fasadową organizację Międzynarodowej Unii Uczonych Muzułmańskich (IUMS) prowadzonej przez szejka Jusufa al-Qaradawiego, zwolennika ostrych kar dla homoseksualistów, wydającego fatwy akceptujące zamachy samobójcze w Izraelu i uważającego, że islam podbije Europę poprzez nawracanie.

ISO zarejestrowana jest w Stanach Zjednoczonych a jej sekretarzem generalnym został wybrany Salman al-Oadah, sympatyk Osamy Bin Ladena, który dopiero pod naciskiem policji saudyjskiej w 2007 roku zdystansował się od przywódcy Al-Kaidy.

W konferencji, która odbędzie się pod koniec maja, udział wziąć mają duchowni i uczeni powiązani z Bractwem oraz z salafitami z Arabii Saudyjskiej. Poza wymienionym Al-Qaradawim i Al-Oadahem, udział ma wziąć Jamal Badawi – lider amerykańskiego Bractwa, członek Europejskiej Rady Fatwy i Badań, który w fatwie (opublikowanej przez euroislam.pl) zabijanie apostatów uważa za czyn chwalebny, chociaż odradza obecne stosowanie tej kary, ze względu na to, że kreuje ona niekorzystny wizerunek islamu. Swój udział zapowiedział też przewodniczący UOIF, francuskiej organizacji FIOE, Dr Fouad Elwy (Aloui).

VVD, CDA i SPG, pozostałe partie holenderskiego parlamentu, popierają potrzebę zwołania pilnej debaty na ten temat.

Jan Wójcik na podstawie: http://globalmbreport.org/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook