Holandia: Biją gejów, bo broni ich Wilders

gay_hanging_iran
| 18 komentarzy|
image_pdfimage_print

Coraz częściej mówi się o pogrzebaniu tradycyjnej holenderskiej tolerancji i to nie tylko w kontekście coraz większego antyislamskiego nastawienia społeczeństwa. Uwagę zwraca się na prześladowanie homoseksualistów przez muzułmańskich wyrostków.

W Utrecht zrobiło się o tym głośno, kiedy ostatnio para lesbijek, gejów i kobieta transseksualna musieli opuścić swój dom pod wpływem gróźb. Trzy pocałunki w policzek to tradycyjne holenderskie powitanie, praktykowane nawet przez heteroseksualnych mężczyzn.

gay_hanging_iranNiemniej jednak całowanie się męskiej pary może spowodować nieprzyjemne reakcje ze strony marokańskiej młodzieży.

Jeden z młodych Marokańczyków obwinia gejów, ponieważ: „przyciągają za dużo uwagi i działają w sposób obrzydliwy. (…) Tak, to jest prowokacja, jeśli wiesz, co mam na myśli”.
Inny uważa, że muzułmanie prześladują homoseksualistów z powodu Geerta Wildersa, lidera prawicowej Partii Wolności. „On walczy z islamem, więc oni chcą też z kimś walczyć. Wybierają gejów, ponieważ Geert Wilders ich chroni” mówi dwudziestoletni Holender marokańskiego pochodzenia, zapytany przez Radio Netherlands Worldwide. (jk)

Tłumaczył JW. na podst. Radio Netherlands Worldwide – http://www.rnw.nl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze