Hizb ut-Tahrir: jesteśmy niewinni

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ekstremistyczne ugrupowanie islamskie Hizb ut-Tahrir odpiera zarzuty o to, że stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Australii.

Działająca w Perth (Australia) grupa ekspertów Future Directions International (FDI) orzekła, że pomimo iż Hizb ut-Tahrir nie nawołuje bezpośrednio do przemocy, jej antyzachodnie wypowiedzi mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, ponieważ zaostrzają różnice pomiędzy muzułmańskimi i niemuzułmańskimi obywatelami Australii.

W dłuższej perspektywie, ugrupowanie może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, ponieważ w niebezpośredni sposób nawołuje do aktów terroryzmu, ostrzega FDI.

hizb-ut-tahrir_protHizb ut-Tahrir utrzymuje, że badanie jest naszpikowane błędami i brakuje mu odpowiedniej analizy: „Dokument powtarza jedynie nudne już i pozbawione wiarygodności komentarze o Hizb ut-Tahrir”, głosi oświadczenie HuT. „Ten artykuł, oparty wyłącznie na drugorzędnych źródłach, głównie tekstach prasowych, czyta się raczej jak szkolny esej napisany w pośpiechu, niż jak dokument opracowany przez grupę ekspertów. To w najlepszym wypadku źle przeprowadzone badania, a w najgorszym tania propaganda pod nazwą niezależnej analizy. Ten dokument – którego autor nie zadał sobie trudu, by skontaktować się w tej sprawie z Hizb ut-Tahrir – nie zasługuje na poważną odpowiedź.”

Hizb ut-Tahrir ma oddziały w ponad 40 krajach a w kilku z nich jej działalność została zakazana.

Celem ugrupowania jest zastąpienie zachodnich, świeckich rządów islamskimi oraz zjednoczenie krajów, w których muzułmanie stanowią większość, pod rządami globalnego kalifatu opierającego się na prawie islamskim.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Władze Australii nie zakazały działalności grupy, argumentując, że to jedynie zepchnęłoby ją do podziemia.

Hizb ut-Tahrir ostatni raz pojawiło się w nagłówkach gazet we wrześniu, kiedy to kontrowersyjny brytyjski przywódca Taji Mustafa odwiedził Sydney podczas corocznej konferencji ugrupowania. Konferencja zbiegła się w czasie z protestami muzułmanów przeciwko filmowi „Niewinnośc muzułmanów”. Ugrupowanie zaprzeczyło jakiemukolwiek zaangażowaniu w te wydarzenia.(p)

Tłumaczenie: ND na podstawie http://www.businessspectator.com.au

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook