Hiszpania: Wyroki za planowanie zamachu w metrze

zamach-w-madrycie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Azjatyccy imigranci  próbowali przeprowadzić zamachy na metro w Barcelonie. Muzułmanie pochodzący z Pakistanu i Indii byli gotowi przeprowadzić zamachy samobójcze, posiadali już materiały wybuchowe i plan działania. Wpadli dzięki informatorowi który przeniknął do ich grupy. Zdumiewać może łagodność wyroków które otrzymali, realizacja ich planów oznaczała by śmierć setek niewinnych osób.

Grupie 11 islamskich ekstremistów, która planowała zamach w metrze w Barcelonie, wymierzono kary od 8 do 14 lat więzienia – pisze AFP, powołując się na źródła sądowe.
zamach-w-madrycie
Domniemany szef komórki islamistów, Pakistańczyk Maroof Ahmed Mirza, został skazany na dziesięć i pół roku za przynależność do grupy terrorystycznej – wynika z orzeczenia, do którego AFP miała dostęp.

Pakistańczycy Shaib Iqbal i Qadeer Malik dostali po 14 i pół roku za posiadanie materiałów wybuchowych i za przynależność do ugrupowania terrorystycznego. Pozostałym oskarżonym wymierzono karę 8 i pół roku.

Oskarżeni (dziewięciu Pakistańczyków lub pochodzenia pakistańskiego, dwóch z Indii) planowali przeprowadzenie akcji w metrze w Barcelonie z użyciem materiałów wybuchowych z zamiarem spowodowania wielu ofiar, z wykorzystaniem, jeśli okazałoby się to konieczne, zamachów samobójczych – głosi orzeczenie.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook