Wiadomość

Hiszpania: areszt za zmuszanie córki do ślubu

Małżeństwa przymusowe (zdj. Wikimedia)
Małżeństwa przymusowe (zdj. Wikimedia)

Pakistańska rodzina zmuszała córkę do małżeństwa z wybranym przez nich mężczyzną, a jej ukochanego kazała oskarżyć o napaść seksualną.

Tydzień temu ojciec z 19-latką pojawili się na posterunku policji, by złożyć doniesienie, że została ofiarą napaści seksualnej ze strony jej partnera, młodego człowieka. Policja przydzieliła dziewczynie prawnika do pomocy w złożeniu skargi i jak podaje „El Pais” na osobności dziewczyna wyjaśniła rzeczywisty obraz sprawy.

Nie była wcale ofiarą przemocy seksualnej partnera, którego kocha i z którym chce kontynuować związek, ale rodzina wybrała dla niej innego mężczyznę. Rodzina nie zgadza się na obecny związek, a ojciec chciał ją zmusić do małżeństwa zgodnie z tradycją przywiezioną z kraju pochodzenia. Po tych informacjach został oskarżony o przestępstwo przymuszenia do małżeństwa oraz przetrzymywania córki wbrew jej woli.

Jak się okazało w toku śledztwa, mężczyzna chciał wysłać córkę do Pakistanu, gdzie już zaaranżował małżeństwo z rodakiem dużo starszym od niej. Cała rodzina była zaangażowana w proceder, także matka i brat, którzy pilnowali jej w domu. Mężczyzna został zatrzymany, ale wypuszczono go z aresztu po weekendzie.

Dziewczyna uniknęła nie tylko małżeństwa, ale być może i uratowała swoje życie. W takich przypadkach, gdy dochodzi do małżeństwa bez zgody panny młodej, która opiera się decyzji rodzin, czasami kończyło się to morderstwem.

Hiszpańskie media jako przykład podają los dwóch sióstr z Terrassy, leżącej na północ od Barcelony, które zostały zabite na początku roku w Pakistanie za odmowę poślubienia dwóch mężczyzn i „zhańbienie honoru” rodziny. W lutym hiszpańskie słuzby aresztowały Pakistańczyka z Włoch, który współpracował przy zabójstwie kuzynki, która także odmówiła wyjścia za mąż za wybranka rodziny.

Według danych Mossos d’Esquadra, policji katalońskiej podległej rządowi autonomii, w roku 2021 było osiem znanych przypadków zmuszenia do małżeństwa w Katalonii, w tym sześć dotyczyło nieletnich. W roku bieżącym było już tych spraw trzynaście do września; większość dotyczyła nieletnich.

Europejska Agencja Praw Podstawowych informuje w raporcie, że według francuskich statystyk od 9 do 22% imigrantek jest poślubianych wbrew woli; dla córek imigrantów udział aranżowanych małżeństw spadł do 4%. Z kolei w Niemczech po pomoc zgłosiły się w roku 2008 3 443 osoby obawiające się przymusowego małżeństwa lub będące w takim związku. 93% z nich to były kobiety. W wielu krajach rzadko zbiera sie dane dotyczące tego typu przestępstw

〉 Polecamy teksty o muzułmanach w Katalonii

〉 Pewnego dnia islamiści dopadną katedrę Gaudiego 

〉 Islamizacja publicznej szkoły  

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign