Hiszpania: agresja wobec antyislamskich polityków

Plataforma per Catalunya
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódca partii Plataforma per Catalunya, Josep Anglada, został w zeszłym tygodniu osaczony w swoim domu przez tłum liczący kilkuset imigrantów z Afryki Północnej.

W katalońskim Vic, rodzinnym mieście polityka, doszło do dwudniowych demonstracji przeciwko jego partii. Demonstranci, głównie pochodzenia maghrebskiego, protestowali pod ratuszem miasta przeciwko antyislamskim i antyimigracyjnym działaniom Platformy. Następnie udali się pod dom Josepa Anglady, gdzie skandowali wyzwiska i groźby pod adresem jego i jego żony, włącznie z groźbami śmierci. Samochód polityka został zniszczony, a auta jego sąsiadów zdewastowane.

Josep Anglada zaapelował do opinii publicznej, aby ci, którym drogie są wartości demokracji, stanowczo sprzeciwli się aktom przemocy motywowanym poglądami politycznymi. Władze jednak nie zareagowały na te wydarzenia, ani na apel pokrzywdzonego. Policja, po sporządzeniu raportu, również nie zatrzymała nawet najagresywniejszych uczestników manifestacji. Państwowe media milczą o całej sprawie, a politykom innych partii daleko do postawy współczucia i solidarności. Jeden z lewicowych działaczy skomentował całe zajście na Twitterze twierdząc, że Anglada zapłacił swoją „cenę za bycie faszystą”.

Pozostali członkowie partii PxC coraz częściej padają ostatnio ofiarami różnego rodzaju zaczepek, również w formie fizycznej, ze strony skrajnych lewicowców oraz muzułmanów. Anglada poskarżył się na strony internetowe mające na celu podburzanie ludzi przeciwko jego partii oraz śledzące i namierzające wydarzenia, w jakich jej czlokowie biorą udział – wszystko po to, aby ułatwić fizyczne ataki i zaczepki wobec nich.

Brytyjska skrajnie lewicowa Unite Against Fascism otworzyła w Hiszpanii swój kataloński oddział (Unitat Contra El Feixisme) w celu zminimalizowania sukcesu, którym cieszy się Josep Anglada i jego antyislamska partia.

WerrroEs

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Źródła:
http://islamversuseurope.blogspot.com/2012/04/hundreds-strong-muslim-mob-attacks-home.html
http://www.pxcatalunya.com/noticies-municipals/vic/1273/vic-26-04-2012-marta-riera-es-un-fet-constant-haver-d-escoltar-insults-cada-dia.html
http://www.alertadigital.com/2012/04/24/los-islamistas-cercan-a-josep-anglada-en-su-propio-pueblo-cientos-de-moros-salvajes-persiguen-al-lider-de-pxc-por-las-calles-de-vic-asedian-su-casa-destrozan-contenedores-e-increpan-a-una-edil-de-s/

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook