Historia islamu wkracza do brytyjskich szkół

MIchael Gove
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjski minister edukacji Michael Gove przedstawił program nauczania, który ma uwzględniać wiadomości na temat historii islamu. 

Wcześniejszy projekt programu nauczania historii został zmieniony, ponieważ wywołał krytykę za brak jakichkolwiek odniesień do islamu. Szczególnie oburzeni projektem byli muzułmanie, a Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii (MCB), reprezentująca ok. 500 instytucji islamskich, wyraziła swoje „głębokie rozczarowanie” programem, który pomija muzułmanów i islam.

Obecnie zarówno muzułmanie, jak i chrześcijanie poparli poprawki do programu, który zostanie wprowadzony w szkołach publicznych w 2014 roku.

MIchael GovePrzewodniczący Rady Meczetów w Lancashire Salim Mulla powiedział, że zmiany są „świetne”, ponieważ potrzebujemy „lepszego zrozumienia wszystkich wyznań”, zwłaszcza islamu, który jest obecnie drugą największą religią mniejszościową w Wielkiej Brytanii. W szkołach wiedza na temat chrześcijaństwa jest już dostateczna, ale nie sądzę, aby wielu chrześcijan naprawdę rozumiało, czym jest wiara muzułmańska, stwierdził Mulla.

Rzecznik rady oświatowej diecezji Blackburn powiedział, że „popiera” program nauczania, który jest potrzebny w „szybko zmieniającym się zglobalizowanym świecie”. Dodał również: Jak wiadomo, cywilizacje wczesnego islamu wniosły wiele do świata i na pewno będziemy wspierać nauczanie tej ważnej części historii.

Agaxs, na podst. http://www.presstv.ir/detail/2013/07/15/313868/islam-his-enters-new-uk-curriculum/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook