Hamas winny zbrodni wojennej

hamas
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

*****

Jiří Doležl

Cały świat, oprócz krajów arabskich, które bardziej boją się Hamasu niż Izraela, protestuje przeciwko zbrodniom wojennym dokonywanym przez wojsko izraelskie na cywilach w Gazie.

W rzeczywistości zbrodniarzami wojennymi są terroryści z Hamasu, którzy umieścili w szkołach magazyny broni.

Obchodzenie się z cywilami w czasie wojny zawsze stanowi problem. Istnieje jednak potwierdzona przez Konwencję Genewską zgoda na to, że cywil nie może być celem operacji wojennych, a tym bardziej być wykorzystywany jako żywa tarcza. Straty cywilne w Gazie są sztucznie zawyżane. Martwym bojownikom zabiera się z rąk kałasznikowa i natychmiast stają się oni ofiarami „cywilnymi”.

hamasNie zmienia to faktu, że cześć cywili rzeczywiście zabiły izraelskie bomby i granaty. Jak dotąd jednak nikt nie twierdził, że wojsko izraelskie atakowało cywilów specjalnie. Stanowiłoby to oczywiście zbrodnię wojenną, ale do niczego takiego nie doszło. Ofiary cywilne są nieumyślne. Armia izraelska ostrzega cywilów są przed atakami w takim stopniu jak nigdy dotąd w żadnej innej wojnie.  Natomiast Hamas konsekwentnie umieszcza składy broni w szkołach ONZ, które obecnie służą jako schrony dla cywilów. Magazyny odkryli sami urzędnicy ONZ. Lewicowy  dziennik izraelski „Haaretz” ogłosił, że szpital al-Aksa w Dejr al-Balah oraz inny szpital w Gazie – szpital Wafa – służyły jako miejsca, z których Hamas odpalał rakiety.

Inaczej mówiąc obchodzenie się Hamasu z palestyńskimi Arabami, wykorzystywanie ich jako żywych tarcz jest zbrodnią wojenną, a przywódcy Hamasu zasługują na proces przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze.

Tłumaczenie jk, pś – Źródło: http://www.reflex.cz/

 

dr Jiří Doležl – czeski dziennikarz i publicysta.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze