Hamas to demokraci, a delfiny to szpiedzy

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„International Business Times” donosi o skazaniu na karę śmierci przez sąd wojskowy Hamasu czterech Palestyńczyków pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Izraela.

W informacji IBT znalazło się również miejsce na rewizjonizm historyczny. „Hamas rządzi Strefą Gazy od wyborów, w których pokonał partię Fatah, i walczył z Izraelem wspólnie z innym ugrupowaniem islamskim podczas siedmiotygodniowej wojny latem 2014 roku” – napisano.

Coś jednak poszło nie tak z poleceniem kopiuj – wklej i w informacji prawdopodobnie zabrakło słowa „dżihad”; zapewne powinna się ona odnosić do „ugrupowania Islamski Dżihad”. Pierwsza część tego zdania wynika natomiast z kompletnej ignorancji.

Czy Hamas rzeczywiście przejął kontrolę nad Gazą w wyniku wygranych wyborów?

W rzeczywistości w czerwcu 2007 roku Hamas przeprowadził zamach stanu, siłą obalił władzę wykonawczą Fatahu i przeprowadził egzekucje jego członków, również poprzez zrzucanie ich z wysokich budynków. Stwierdzenie „International Business Times” przyczynia się do utrwalania mitu Hamasu jako prawowitego rządu Gazy.

Jest więcej nieudolnego dziennikarstwa w zakończeniu, które wyjaśnia, jak bardzo Hamas jest nieufny wobec potencjalnych szpiegów, podając następujący przykład: W sierpniu 2015 roku, Hamas pojmał niedaleko wybrzeża Strefy Gazy delfina wyposażonego w urządzenia szpiegujące, w tym kamery.

W rzeczywistości Hamas tylko twierdził, że schwytał delfina, ale nie przedstawił do tej pory żadnych dowodów. „International Business Times” informuje o tym zdarzeniu jako o fakcie, dodając niezasłużonej wiarygodności rosnącej liście zwierząt oskarżanych o działalność na rzecz Izraela: rekinów Mossadu, sępów, pustułek i orłów.
I to ma być profesjonalne dziennikarstwo?

Xsara na podstawie: http://honestreporting.com/hamas-democrats-and-israeli-dolphin-spies/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze