Grzywna za zrównanie muzułmanów z Hitlerem.

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Polityk Duńskiej Partii Ludowej (DF) Mogens Camre za swój tweet porównujący muzułmanów do Hitlera został skazany z oskarżenia o rasizm.

1

Sąd uznał 79-letniego byłego posła i europosła z ramienia DF, obecnie radnego miasta Gladsaxe, za winnego rasizmu i nałożył na niego grzywnę w wysokości 8000 duńskich koron. Oskarżenie dotyczyło tweeta, który porównywał muzułmanów do Adolfa Hitlera.

„Odnośnie sytuacji żydów w Europie: muzułmanie kontynuują to, co zaczął Hitler. Jedyne co zmieni sytuację, to potraktowanie ich tak samo jak Hitlera”, napisał Camre. Po tym jak o jego tweet zyskał rozgłos w całym kraju, dwie osoby wniosły przeciw niemu pozew.

Comre natychmiast złożył apelację od wyroku i powiedział, że kontrowersyjny charakter jego tweeta był spowodowany limitem 140 znaków, narzuconym przez portal społecznościowy. „Mogę tylko powiedzieć, że aby wyrazić się bardziej precyzyjnie, potrzebuję więcej niż 140 naciśnięć klawiszy”, oznajmił w sądzie.

Camre powiedział, że od tamtej pory przestał korzystać z Twittera. Ani jego tweet, ani dołączony do niego komentarz mówiący, że „siły w świecie islamskim, które zagrażają nie-muzułmanom powinny być zwalczane tak jak Saddam Hussein, Bin Laden i Kadaffi”, nie zostały usunięte.

To nie jedyny przypadek, kiedy komentarze Camre’a wywołały w Danii oburzenie i nie pierwsze porównanie przez niego muzułmanów do nazistów. W 2009 roku powiedział w duńskiej telewizji, że współczesna obecność muzułmanów w Danii jest gorsza od okupacji nazistów podczas II wojny światowej. „Niemieccy żołnierze na naszych ulicach zachowywali się lepiej, niż muzułmańscy chłopcy – o wiele lepiej, byli zdyscyplinowani”, stwierdził.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

W 2003 r., Camre został oskarżony o rasizm za opinię, że wszystkie zachodnie kraje uległy infiltracji przez muzułmanów, którzy planują przejąć nad nimi kontrolę. W 2005 został zgłoszony na policję za twierdzenie, że niski poziom urodzeń w Danii jest wynikiem „imigranckiego obciążenia”, a imigranci „jako całość nie wnoszą nic do społeczeństwa”.

W październiku Camre został zmuszony do wycofania się z kometarza o ministrze integracji Manu Sareenie i prowadzącym program telewizyjny Erkanie Özdenie. „Miałem dziwne uczucie gdy oglądałem wiadomości dzisiejszego wieczoru. Dziennikarz, który wygląda jak pochodzący z Bliskiego Wschodu, prowadzi wywiad z ministrem odpowiedzialnym za integrację, który jest Hindusem. Rozmawiali o tym, jak migracje mogą najlepiej służyć Danii. Ich odniesieniem są konwencje przyjęte przez ludzi z obcych państw, bez uwzględnienia zdania Duńczyków. Ludzie z innych państw decydują o losie tego kraju. Zadaniem Duńczyków jest pracować i płacić podatki”, napisał Carme w niedostępnym już poście. Później powiedział, że „odwołuje” swoje „nieprawidłowo sformułowane” uwagi.

Mole, na podst. www.thelocal.dk

Film z komentarzem o nazistach: www.youtube.com (film po duńsku, komentarze Camre’a po angielsku).

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook