Grożą członkowi Navy SEAL

Meeting in White House
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jim Kouri

Pod naciskiem Białego Domu Pentagon rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko byłemu członkowi sił specjalnych Navy Seal, który w swojej książce odsłonił kulisy operacji poszukiwań i zabicia Osamy bin Ladena.

Administracja Obamy obawia się, że książka ujawni, iż śmierć terrorysty numer jeden wyglądała inaczej niż głosi to wersja podana do wiadomości publicznej. Ryzyko to potęguje fakt, że książka trafi na szczyty list bestsellerów i będzie znana szerszej publiczności.

Rzecznik Pentagonu George Little powiedział, że są powody aby obawiać się, iż autor książki zatytułowanej No easy day skorzystał w niej z materiałów, które pozostają tajne i tym samym naruszył zobowiązanie dotyczące nierozpowszechniania tajemnic wojskowych.

W zeszłym miesiącu Matt Bissonnette, który opublikował książkę pod pseudonimem Mark Owen, otrzymał z Departamentu Obrony USA utrzymany w ostrym tonie list oskarżający go o złamanie tajemnicy wojskowej oraz spowodowanie wycieku tajnych materiałów. Według Departamentu Obrony Owen ujawnił tajne dane, czego skutkiem jest zagrożenie tajnych operacji prowadzonych w przyszłości oraz zagraża bezpieczeństwu personelu wojskowego.

W przypadku operacji takich jak ta, w wyniku której zginął bin Laden, bardzo ważne jest, aby ci, którzy biorą w nich udział, nie ujawniali tajnych informacji, mówił Little podczas konferencji prasowej.

Gdybym był członkiem tego oddziału i zdecydował się napisać książkę o tej akcji, nie byłoby dla mnie trudną decyzją aby dać tekst do przejrzenia przed jego publikacją. Tak nakazywałby zwykły zdrowy rozsądek. To jest oczywiste. Niestety tak się nie stało.

Kilku przedstawicieli Pentagonu przeczytało już książkę i byli oni wstrząśnięci ilością zawartych w niej tajnych informacji. Jednak jak na razie Pentagon nie planuje wstrzymania publikacji.

Adwokat Bissonnetta odpowiadając na list z Departemantu Obrony stwierdził, że jego klient nie był zobligowany do przedstawienia tekstu do sprawdzenia przed jego publikacją, ale oczywiście może to zrobić.

Niektóre z osób popierających autora książki zarzucają administracji Obamy i Pentagonowi hipokryzję. Były oficer wywiadu wojskowego oraz były członek policyjnego oddziału antyterrorystycznego są przekonani, że z Białego Domu wyciekło więcej informacji, ważniejszych i bardziej tajnych niż te zawarte w książce.

Nie widziałem, aby Pentagon był niezadowolony z faktu, że hollywoodzka reżyserka Kathryn Bigalow uzyskała dostęp do tajnych informacji na potrzeby filmu, w którym Barack Obama ma zostać przedstawiony jako bohater. W Białym Domu jest więcej przecieków niż w somalijskiej flocie, dodaje Mike Snopes. (r)

Źródło: http://www.examiner.com/article/navy-seal-author-threatened-by-obama-military-minions?cid=db_articles

Tłum: Severus Snape

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook