Göteborg: policja w meczecie

sweden2-vi
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Szwedzka policja bezpieczeństwa ogłosiła, że dokonała przeszukania pomieszczeń administracyjnych meczetu w Göteborgu, drugim co do wielkości mieście Szwecji.

Rzecznik policji bezpieczeństwa Sirpa Franzen powiedziała, że do przeprowadzenia operacji (15.09) w meczecie Bellevue w Göteborgu skłoniła policję prokurator Agnetha Hilding Qvarnstrom. Prowadzi ona śledztwo przeciwko trzem mężczyznom aresztowanym w przeddzień dziesiątej rocznicy ataków terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych. Nie udało się uzyskać wypowiedzi przedstawicieli meczetu w tej sprawie. Franzen nie poinformowała, czy akcja policji w meczecie ma związek z aresztowaniami, nie podała też więcej szczegółów. Potwierdziła jedynie doniesienia prasowe, że taka akcja miała miejsce.

Mężczyźni – jeden pochodzenia somalijskiego, drugi irackiego, zostali aresztowani w związku z ewakuacją około 400 osób z centrum sztuki w Göteborgu. Początkowo mężczyźni byli podejrzewani o przygotowywanie ataku terrorystycznego. Później jednak postawiono im zarzut planowania morderstwa jednej tylko osoby. Aresztowania i ewakuacja centrum sztuki, znajdującego się pod słynnym mostem Älvsborg, wywołały panikę w całej Szwecji. Nie dawniej jak w grudniu ubiegłego roku islamski zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w centrum Sztokholmu.(rol)

Tłumaczenie: SY na podstawie  http://www.nytimes.com/aponline/2011/09/18/world/europe/AP-EU-Sweden-Terrorism.html?_r=3&ref=global-home

 

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze