FSB: Terroryści zaatakują na olimpiadzie

FSB
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Szef rosyjskich specsłużb ostrzega przed terrorystami. Według nich islamiści chcą zrobić wszystko, by zimowe igrzyska w Soczi nie doszły do skutku, dlatego będą atakować przygotowania do imprezy. Jak jednak zapewnia, rosyjscy agenci powstrzymają „zbrojne bandy”.

FSB
FSB

Szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandr Bortnikow powiedział w czwartek, że terroryści mają zamiar zakłócić przygotowania do zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku. W ocenie szefa FSB igrzyskom zagrażają podobne niebezpieczeństwa jak te, które doprowadziły do odwołania rajdu Paryż-Dakar w 2008 roku.

„Niektórzy z szefów band zbrojnych wyraźnie mówili, że chcieliby doprowadzić do podobnego scenariusza przed igrzyskami zimowymi w 2014 roku” – powiedział Bortnikow. W 2008 roku rajd Paryż-Dakar został odwołany ze względów bezpieczeństwa po groźbach ze strony kręgów islamistycznych – przypomina agencja AFP.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze