Francja: Pani minister splamiła honor rodziny

Rachida Dati
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Są kraje gdzie byłaby dumą swojej rodziny, kobieta zajmująca wysoką pozycję, pomimo ciąży realizująca się zawodowo. Bracia Rachidy Dati twierdzą jednak,  że była minister sprawiedliwości Francji przyniosła wstyd swojej muzułmańskiej rodzinie decydując się zostać samotną matką.

Rachida Dati
Rachida Dati

Była pani minister sprawiedliwości, Rachida Dati, przyniosła wstyd swojej rodzinie muzułmańskiej stając się samotną matką, jak wynika z książki napisanej przez jej brata.

Pani Dati, obecnie członek Parlamentu Europejskiego, została przez swojego brata, Jamala Dati, opisana jako zimna, egocentryczna i autorytarna. W swojej książce „W cieniu Rachidy” Jamal Dati opowiada jak ich ojciec, gorliwy muzułmanin, stracił cały szacunek dla swojej córki, kiedy ta publicznie zaczęła obnosić się ze swoją ciążą.

42-letni Dati powiedział: Przez dwa miesiąca nasz ojciec powtarzał, że to koniec i że nie chce jej więcej widzieć. Stała  się zakałą na naszym honorze. Koniec końców jesteśmy przecież muzułmanami. Ojciec nasz jest starej daty, a przez to jest bardzo surowy.

Na początku tego roku 43-letnia pani Dati została pozbawiona urzędu zaledwie pięć dni po urodzeniu dziecka. Na pocieszenie została członkinią Europarlamentu. Uważa się, że prezydent Francji, Nikolas Sarkozy, miał jej powiedzieć:  Albo pojedziesz do Brukseli albo zostaniesz z niczym.

Niemniej jednak opinia publiczna nadal postrzega byłą panią minister, córkę marokańskiego budowlańca i Algierki, jako jedną z najbardziej popularnych kobiet we Francji i ikonę różnorodności etnicznej.

Oprac. Jagoda Gwizd na podst. Daily Mail

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook