Franca: Muzułmanie przegrywają walkowerem z gejami

Drużyna Paris Foot Gay
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Francuska muzułmańska drużyna piłki nożnej odmawia zagrania na tym samym boisku, co ekipa, w której skład wchodzą geje. Taki mecz byłby sprzeczny z ich zasadami.

Drużyna Paris Foot Gay
Drużyna Paris Foot Gay

Drużyna Paris Foot Gay (PFG) miała zagrać z reprezentującą Creteil drużyną Bebel. Do meczu jednak nie dojdzie, gdyż muzułmanie stanowiący znaczną część Bebel ostatniego dnia przed planowanymi rozgrywkami wycofali się. Wysłali do PFG maila informując, że taki mecz byłby sprzeczny z ich zasadami. Przykro nam, jednak ze względu na nazwę waszej drużyny oraz fakt, że chcemy przestrzegać zasad naszej drużyny, która składa się z praktykujących muzułmanów, nie możemy się z wami zmierzyć.

Pascal Brethes, przewodniczący PFG uważa, że jest to homofobiczne zachowanie. Tłumaczy, że jego stowarzyszenie ma na celu przede wszystkim walkę z homofobią w piłce możnej i dodaje, że klub pozostaje otwarty dla wszystkich zawodników także heteroseksualnych. Zachowanie „muzułmańskiej” drużyny jest nie tylko homofobiczne, ale stoi w sprzeczności z duchem sportowej rywalizacji.

JB na podst. APF

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze