Irański ajatollah: Homoseksualiści są gorsi od zwierząt

| 4 komentarze|
image_pdfimage_print

16 kwietnia 2012 r. na konferencji duchownych w irańskim mieście Kum starszy ajatollah Abdollah Javadi-Amoli przemawiał przeciwko homoseksualizmowi i zachodniej praktyce legalizowania praw gejów.

Twierdził, że homoseksualizm ściągnął na społeczeństwo ludzkie AIDS, który jest karą za ich grzechy, i że według Koranu są oni gorsi niż zwierzęta, co dotyczy również tych, którzy przyznają im prawa.

Należy zauważyć, że w Iranie wchodzenie w związek homoseksualny jest przestępstwem karanym śmiercią[1] . Irański portal internetowy wyjaśnia, że według Koranu osoba powyżej lat 18, która została skazana za homoseksualizm przez sąd islamski, musi albo zostać spalona, albo zrzucona z góry[2] .

W 2007 r. w Nowym Jorku Mahmoud Ahmadineżad powiedział, że w Iranie nie ma homoseksualistów[3] .

Poniżej podajemy fragmenty przemówienia ajatollaha[4]:

Ajatollah Javadi-Amoli: Według Koranu homoseksualiści są gorsi od zwierząt, jak też są ci, którzy legalizują ich prawa

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

„…Kiedy jakieś społeczeństwo popełnia grzech, ściąga na siebie nowe udręki. Problemy takie jak [epidemia] AIDS i inne podobne nie istniały w historii. Nie jest tak, że istniały, a ludzie [po prostu] nie znali lekarstwa. Tak samo, jak wydarzenia w świecie wpływają [na ludzi], ich działania wpływają na świat i na zdarzenia, które w nim zachodzą…

Lot powiedział do swoich ludzi: ‘Popełniliście grzechy, jakich nie było w historii świata – [czyny, które nigdy nie były popełnione] w królestwie zwierzęcym ani w [królestwie] demonów, ani [w królestwie] ludzi’. Nawet ptaki, drapieżniki, psy i świnie nie popełniają takich czynów. Według Koranu ci, którzy aprobują takie działania w swoich parlamentach, są gorsi niż zwierzęta.

Więcej na: memri.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook