Finansowy dżihad nagrodzony przez arabskich biznesmenów

yousaf-al-qaradhawi-1
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Katarski bank otrzymał nagrodę arabskich biznesmenów dla najlepszego banku. Szefem jego Rady Doradczej Szariatu jest radykalny szejk Jusuf Al-Karadawi.

Islamski Bank Kataru – jedna z wiodących instytucji, wprowadzająca instrumenty finansowe zgodne z szariatem oraz właściciel największej na świecie sieci bankowości, stosującej się do prawa szariatu, został wybrany przez Arabskie Nagrody Biznesu (Arabian Business Awards) Bankiem Roku.

Użytkownik banku nie dowie się, odwiedzając jego stronę internetową, że przewodniczącym Rady Doradczej Szariatu, dbającej o stosowanie prawa szariatu, w tym o odprowadzanie podatku zakat, jest szejk Jusuf Al-Karadawi. Informacje te nie są ujawniane na stronie.

yousaf-al-qaradhawi-1
Jusuf Al-Karadawi

Jusuf Al-Karadawi to znany ideologiczny przywódca islamistycznego ruchu Bractwa Muzułmańskiego. Wcześniej, w podobnej roli, zasiadał w radzie doradczej Banku Al-Taqwa w Stanach Zjednoczonych, który został zamknięty przez amerykański Departament Skarbu za przekazywanie finansów organizacjom terrorystycznym, włączając to Aymana Al-Zawahiriego, członka nr 2 Al-Kaidy.  Większości z tych pieniędzy przeszła przez firmę deweloperską z New Jersey, a następnie przekazano je do organizacji dżihadu jako zakat.

Kolejne stowarzyszenie prowadzone przez Karadawiego, Union of Good, to organizacja parasolowa dla 57 innych instytucji dobroczynnych – i choć w Europie legalna, w Stanach Zjednoczonych wpisano ją na listę organizacji finansujących terroryzm.

W kwestii użycia zakatu w celu finansowania dżihadu Karadawi wypowiedział się jasno: „Jeżeli gdziekolwiek prowadzi się wojnę, by osiągnąć cel – uwolnienie okupowanych ziem z prawa i tyranii niewiernych – jest to niewątpliwie przypadek dżihadu na drodze Allaha. Dlatego też, powinno to być finansowane z pieniędzy pochodzących z zakatu(…)”

W wywiadzie dla BBC w 2006 roku Karadawi przyznał, że lubi odnosić się do zgodnych z szariatem finansów jako do „dżihadu za pomocą pieniędzy”, ponieważ „Allah naucza nas, by walczyć z naszymi wrogami” bronią i pieniędzmi.(ziu)

JW na podstawie Sharia Finance Watch

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze