FEMEN w obronie praw muzułmanek

| 25 komentarzy|
image_pdfimage_print

31 marca przed wieżą Eiffla pojawiło się kilkanaście kobiet z ukraińskiej organizacji Ruch Kobiet FEMEN, okrytych czarnymi pelerynami przypominającymi burki.

Po zrzuceniu okryć aktywistki protestowały topless przeciwko opresji i gwałceniu praw kobiet w krajach muzułmańskich. Hasła w rodzaju „Raczej nago niż w burce!”, „Precz z prawem szariatu!” czy „Nagość to wolność”, widniały na ich transparentach i były wymalowane na półnagich ciałach.

Ukraińskie feministki, jak mówią, chciały zwrócić w ten sposób uwagę na sytuację kobiet uciskanych przez prawo islamskie, a także zakomunikować im, że wiedzą o ich trudnej sytuacji, jednoczą się z nimi i zrobią co w ich mocy, żeby pomóc im w walce o ich prawa i wolność. Jak podkreśliła jedna z uczestniczek manifestacji: ”Zdajemy sobie sprawę, że ta demonstracja to jedynie mały krok na drodze walki o wolność wszystkich kobiet, ale my go zrobiłyśmy”.(p)

 

 

Oprac. WerroEs

Źródła:
http://tempsreel.nouvelobs.com/video/xptbyx.VID/femen-plutot-a-poil-qu-en-burqa.html
http://femen.info/femen-protest-islam-oppression-of-women-in-paris/
http://europenews.dk/en/node/53378

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze