Fatwa pozwala mudżahedinom na porywanie, więzienie i stosunki seksualne z kobietami niewiernych

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

28 października 2011 r. forum dżihadystów Minbar Al-Tawhid Wal-Jihad opublikowało fatwę szejka Abu Humama Al-Athariego, członka rady szariatu, w której jednoznacznie pozwolił mudżahedinom na porywanie kobiet niewiernych i stosunki seksualne z nimi, nawet tymi, które są zamężne, na podstawie twierdzenia, że więź małżeńska z niewiernymi zostaje zerwana, gdy tylko dostają się one do niewoli.

Poniżej podajemy główne punkty tej fatwy:

Pytania, w reakcji na które Al-Athari wydał fatwę, brzmią następująco[1] : „Czy jest dozwolone dla mudżahedina na frontach dżihadu porywanie kobiet niewiernych i trzymanie ich jako swoich jeńców? Jakie są orzeczenia dotyczące jeńca w naszych czasach? Jak powinny być one rozdzielone [pomiędzy mudżahedinów]? Czy jest dozwolone uwięzienie [niewiernej kobiety, która została wzięta do niewoli] w kraju niewiernych, czy też musi być ona sprowadzona do Dar Al-Islam? Ile czasu trzeba czekać zanim będzie się miało z nią stosunek seksualny, zarówno z taką, która jest dziewicą, i z taką, która nie jest?”

Al-Athari odpowiada: “Nie ulega wątpliwości, że branie kobiet niewiernych uczestników walki do niewoli – czy są one Ahl Al-Kitab [tj. chrześcijankami lub Żydówkami], czy pogankami – jest dozwolone według szariatu… Powiedziawszy to, może to być dokonane tylko po podziale [łupów] przez imama w Dar Al-Islam; jeśli nie ma pod ręką żadnego imama, więźniów nie można brać…”

Al-Athari podkreśla, że przed decyzją o wzięciu niewiernej kobiety do niewoli “trzeba rozważyć zyski i straty, które wynikną z tego czynu, co znaczy, że jeśli imam muzułmanów w danym kraju wierzy, że wzięcie kobiet niewiernych do niewoli doprowadzi niewiernych do zmówienia się i zgwałcenia kobiet muzułmańskich, a muzułmanie są na zbyt słabej pozycji, by do tego nie dopuścić, powinien zabronić brania do niewoli [kobiet niewiernych]…”

Więcej na: memri.org

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook