Miał integrować imigrantów, wygłosił pochwalę gwałtu

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sprawa gwałtu na polskiej obywatelce w Rimini ma dalsze, nieoczekiwane reperkusje. 

Władze Bolonii ukarały właśnie Pakistańczyka, który po brutalnym ataku na polskich turystów umieścił na facebooku wpis, usprawiedliwiający sprawców.

Pakistańczyk Abid J. (24), został zatrudniony przez samorząd w Bolonii jako tzw. pracownik kulturalny w jednym z tamtejszych ośrodków integracyjnych dla azylantów. Do jego obowiązków należało przybliżanie uchodźcom, trafającym do Włoch z Afryki i Bliskiego Wschodu, zasad, na jakich opiera się zachodnia kultura i cywilizacja, a zwłaszcza reguł i zwyczajów obowiązujących w zachodnim społeczeństwie.

Tuż po gwałcie na polskiej obywatelce w Rimni Abid J. napisał na swoim FB:„Gwałt jest tylko na samym początku czymś strasznym, z czasem kobieta się uspokaja i odbywa normalny stosunek seksualny”.
Post Pakistańczyka wywołał konsternację i powszechne oburzenie internautów. Na reakcję władz Bolonii nie trzeba było długo czekać. Mężczyzna został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków.
Nie przeprosił jednak za swój komentarz, podkreślając, że „to źle, gdy w przypadku podejrzeń o gwałt jako potencjalnych sprawców wskazuje się wyłącznie przybyszy z Afryki”.

AEW, na podst. www.welt.de

Od redakcji: w polskich mediach informację można znaleźć m.in. na Wirtualnej Polsce  i Pikio.pl  Żaden z tych portali nie podał, że sprawcą był Pakistańczyk.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook