Fatwa na demokrację

islam-approach1
| 22 komentarzy|
image_pdfimage_print

Islamski przywódca, szejk Abdul Malek Ramadani wydał 48-stonnicową fatwę przeciwko demokracji. Nawołuje ona muzułmanów do ignorowania wezwań do zmian ponieważ demokracja jest sprzeczna z islamem.

Algieria: Duchowy lider wpływowego ruchu salafitów wydał 48-stronnicową fatwę (dekret religijny), nawołującą muzułmanów do ignorowania przemian zachodzących w krajach arabskich ponieważ demokracja jest niezgodna z islamem.

islam-approach1Fatwa mieszkającego w Arabii Saudyjskiejj szejka Abdula Maleka Ramdaniego pojawiła się w sprzyjającym czasie dla prezydenta Abdula Aziza Boutefika. Algierczycy, obserwując protesty w innych krajach arabskich, sami zaczynają występować z politycznymi i gospodarczymi żądaniami.

Dopóki przywódcą narodu jest muzułmanin, dopóty musicie się go słuchać i być mu posłuszni. Ci, którzy występują przeciwko niemu, chcą go usunąć, a to nie jest legalne. Napisał Ramdani w fatwie, która trafiła do Reutersa. W czasie zamieszek kobiety i mężczyźni mieszają się, a to nie jest zgodne z naszą religią, powiedział Ramdani, który prawdopodobnie ma kilkaset tysięcy zwolenników w Algierii. Od stycznia przez kraj przewinęła się fala zamieszek wywołanych cenami żywności.

Rewolty społeczne

Obawiając się rewolty w Algierii inspirowanej zamieszkami w świecie arabskim, rząd zniósł trwający od 19-stu lat stan wyjątkowy i dopuścił opozycję do mediów państwowych. Zaczął także płacić ogromne kwoty w subsydiach, podniósł płace i wprowadził bezprocentowe pożyczki, aby załagodzić niezadowolenie społeczne. Ramdani, który przeprowadził się do Arabii Saudyjskiej z powodu pogróżek ze strony islamistów, napisał w swojej „fatwie w czasach zamieszek”, że posłuszny muzułmanin może się tylko modlić i być cierpliwym w obliczu niechcianego władcy. Zamieszki są narzędziem stworzonym przez demokrację, która jest przeciwko islamowi.

Na podstawie gulfnnews.com Jagoda Gwizd

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze